banner461
banner195

Uçhisar Kaya Oteli kiraya verildi!

Mülkiyeti Uçhisar Belediyesine ait olan Uçhisar Kaya Oteli 9 yıllık süreyle kiralandı.

Uçhisar Kaya Oteli kiraya verildi!
30 Aralık 2015 Çarşamba 22:53

banner143
banner134
 Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Nevşehir’de görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek, 21 aylık görev sürecinde gerçekleştirdiği çalışmaları ve projelerini anlattı.

Başkan Karaaslan, göreve gelmesinden bugüne yapılanları anlattığı basın toplantıda Uçhisar Kaya Oteli'nin ihaleyle kiraya verildiğini söyledi.


" Mülkiyeti belediyemize ait Uçhisar Kaya Otelimiz’in 9 yıllık süreyle kiralama ihalesini gerçekleştirdik. "


Kapadokya’nın ilk kayadan oyma oteli olan Uçhisar Kaya Otel binasının 9 yıllığına kiralanması ihalesi Uçhisar Belediyesi tarafından 30 Ekim 2014 Perşembe günü saat 14:00’te yapıldı. Mülkiyeti Uçhisar Belediyesi’ne ait olan Uçhisar Kaya Otel’in kira ihalesine üç firma katıldı. Dorak Holding kuruluşu olan Tan Turizm Hava Taşımacılık Ticaret A.Ş. firması, yıllık 1 milyon 860 bin TL (KDV hariç) kira teklifiyle ihaleyi kazandı. Otelin aylık muhammen kira bedeli 100 bin TL olarak belirlenmişti. 


Toplantıya katılan basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Başkan Karaaslan, şu açıklamalarda bulundu; “Göreve geldiğimiz 2 Nisan 2014 tarihinden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı şöyle sıralamak istiyorum; 2006 yılında başlatılan Koruma Amaçlı İmar Planı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 10.07.2014 tarih ve 6945 sayılı oluru ile onaylanıp yürürlüğe girmesini sağladık.

Uçhisar Kalemiz’in 22 Temmuz 2014 tarihinde biten protokolunu Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile tekrar yineledik ve 5 yıl süre ile uzattık. Ayrıca, 16.040 metrekarelik ilave bölüm kazandık. 

Karakum Mevkii’ndeki 5000 metrelik Kanalizasyon hattının yapımını tamamladık. Kasabamız mücavir alanında bulunan yol kaldırım çalışmalarında toplam 36.600 metrekarelik taş ve kaldırım döşemesi yaptık. Nevşehir-Uçhisar-Göreme sıcak asfalt çalışması öncesinde ve sonrasında menfez, körige boru, kaldırım, bağlantı yollarında çalışmaları tamamladık ve devam ediyoruz. Kasabamızın su sıkıntısı yaşamaması için gerekli önlemleri alarak, sondajlama çalışmalarını tamamlayarak 1,5 km. lik ilave su hattı çektik. Kasabamızın güvenliğini arttırmak amacıyla toplamda 29 adet kamera ilavesi yaparak kamera sistemimizi genişlettik. Aynı zamanda vatandaşlarımızın Uçhisarımız’ı web sitesinden izleyebilmesi için web sitemizden yayınlıyoruz. Belediyemizin daha hızlı ve kaliteli hizmet vermesi amacıyla araç filomuza yeni araçlar ekledik. 31 Mayıs 2014 tarihinde süresi biten hizmet alımı ihalesini %0 kar oranı ile yeniledik ve toplam 39 kişinin istihdamını sürdürüyoruz. 1/25000-5000-1000 ölçekli revizyon ve ilave imar planı değişikliği koruma maçlı revizyon ve ilave nazım ve uygulama imar planı yaptırılması işinin ihalesini gerçekleştirdik. İnönü Mevkii’nde mülkiyeti belediyemize ait 500 dönümlük arazimizde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz tarım, hayvancılık, süt ve süt ürünleri işletmesi ile ilgili gerekli yasal izinleri İçişleri Bakanlığı’ndan aldık. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nden alanla ilgili yasal izinler konusunda da son aşamaya geldik. Aşağı Mahalle Köy Meydanı Projesi’ni Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na onay için sunduk. Belediyemiz tarafından projelendirilen Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nin Doğuş Holding A. Ş. Tarafından desteklenerek tamamlanmasını ve devir teslim törenini gerçekleştirdik. Burayı özellikle kasabamızın bayanlarına teslim ederek sosyal anlamda uzun vadede olumlu sonuçlar getirecek bir projeye de imza attık.  Fransız makamlarınca ve İçişleri Bakanlığımızca kardeş şehir olmamıza yönelik onayları alarak, 1-5 Mayıs tarihleri arasında kasabamıza gelen heyetle Uçhisar-Cadaujac kardeş şehir protokolü imzalayıp, Cadaujac ile resmen kardeş şehir olduk. Bu eğitim-öğretim yılı içinde 78 yükseköğrenim öğrencimizin ihtiyaçlarının karşılanması için Uçhisar Kalkınma ve Dayanışma Derneği kanalıyla, hayırseverlerimizin ve belediyemizin katkısıyla burs desteği sağlıyoruz. Kasabamızın önemli konularından biri olan Çarşı ve Meydan Projesi ile ilgili başlattığımız çalışmalarımızı 2016 yılında tamamlamayı hedefliyoruz. Kültür merkezinde (sevgi düğün salonu) iç mekan düzenlemeleri yapılarak çarşı meydanına ticaret amaçlı kullanılmak üzere alternatif mekanlar oluşturulacaktır. Bu mekanlar içerisinde şu anda faaliyet gösteren esnafımız yer alacaktır.”

Basın mensuplarının Uçhisar’a ve toplantıya gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür eden Başkan Karaaslan, tüm basın camiasının da yeni yılını kutladı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.