banner461
banner195

Uçhisar'daki inşaatlara karşı davalar açıldı.‏

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile merkezi İstanbul’da bulunan Çevre Hukuku Derneği, Uçhisar’da yapılmakta olan “Arinna Sustainable Luxury Lodge” ile CCR Hotels inşaatları için Nevşehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü ile Uçhisar Belediyesi’ne karşı ayrı ayrı davalar açtı.

Uçhisar'daki inşaatlara karşı davalar açıldı.‏
29 Mart 2013 Cuma 12:04

banner143
banner134

 Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden Aralık 2012’de bölgeye gelen bir ekip bu iki otelin inşaatlarını incelemiş, çevre konusunda çalışan uzman avukatlar tarafından kurulan Çevre Hukuku Derneği ise yine aynı tarihlerde bölgede çalışma başlatmıştı.

 

Öte yandan, Kapadokya’da hizmet veren bazı STK’ların Aralık 2012’de konu ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’na yazdıkları dilekçe sonucunda bakanlık, geçtiğimiz haftalarda bölgeye bir teftiş ekibi gönderdi. Ekip, bölgedeki incelemelerine devam ediyor.

Ayça&Yavuz İŞÇEN

Peribacası Kapadokya

Kültür ve Tanıtım Dergisi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa - 5 yıl önce
allah uçhisarlıya bunun gibi veya buna benzer birdaha belediye başkanı seçtirmez.sabır edelimm kalmadıı artık.sabrın sunu selamettir.
Avatar
uçhisarlı Murat - 5 yıl önce
yorumun hemen üzerinde gördüğünüz resimdeki kale içerisinde geniş çerçeve camlı yer belediye başkanı osman süslüye aitttir.oysa bu kale milli emlak müdürlüğünündür.buraya su abonesi almıştır, ve elektirik ise bir zamanlar süzme saat diye tabir edilen şekilde kullandı.buraya kira ödüyormu neşekil? yetkililer göreve davtt ediyorummm
Avatar
uçhisarlı - 5 yıl önce
artık inşaata perde arkasından devam ediyorlar milleti ramazan ramazan uyutuyorlar arkadaş