banner177
banner195

Ürgüp Bahçeli’deki Eski Tarihi Cami Restore Bekliyor

Nevşehir’in Ürgüp İlçesine bağlı Bahçeli Eski Köyünde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen asırlık caminin restore edilmesi isteniyor.

Ürgüp Bahçeli’deki Eski Tarihi Cami Restore Bekliyor

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Ürgüp İlçesine bağlı Bahçeli Eski Köyünde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen asırlık caminin restore edilmesi isteniyor.

Bahçeli Eski Köy Muhtarı Murat Köksal yıkılmaya terk edilen asırlık caminin uzun zamandır kullanılmadığını muhtarlığın bütçesinin yeterli olmadığı için restoresini yaptıramadıklarını söyledi. 

Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’ne bağlı Bahçeli Eski Köy Muhtar Murat Köksal bu asırlık caminin restore edilebilmesi için Vakıflar Genel Müdürlüğünden testsek sağlanması gerektiğini, bunun içinde müracaata bulunacaklarını belirterek “Bölgemiz tarihi ve turistik olması nedeniyle yerli ve yabancıların köyümüzü ziyaret ettiklerini içinde biran önce bu caminin restoresinin gerçekleşmesi için girişimde bulunacağız. Bölgemizin tamamen tarihi ve turist olması nedeniyle köyümüzü ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin karşısında mahcup oluyoruz.”dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15
Yükleniyor...

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.