banner461
banner195

Ürgüp Üç Güzeller Bahar’ın Gözdesi

İlginç yeryüzü şekillerinden biri olarak da kabul edilen peribacaları ile kayadan oyma kiliseler ve yeraltı kentleri ile Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesi, ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Ürgüp  Üç Güzeller Bahar’ın Gözdesi
15 Nisan 2014 Salı 23:44

banner143
banner134

 Üç Güzeller Bahar’ın Gözdesi

NEVŞEHİR(MHA) İlginç yeryüzü şekillerinden biri olarak da kabul edilen peribacaları ile kayadan oyma kiliseler ve yeraltı kentleri ile Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesi, ziyaretçilerin akınına uğruyor.
Türkiye’nin dört bir yanından özellikle hafta sonlarına düzenlenen tur programları ile ilköğretim, lise ve Üniversite öğrencilerinin ana gezi merkezlerinden birine dönüşen Kapadokya bölgesinde, yabancı turistlerin de yoğunluğu, müze ve Ören yerlerinin ziyaretinde uzun kuyrukların oluşmasına da neden oluyor.
Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve Ören yeri, Zelve-Paşa bağları, Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Gülşehir gibi tarihi ve turistik önem taşıyan merkezleri ziyaret eden öğrenci grupları, rehberler eşliğinde doyumsuz güzellikleri daha yakından görme imkanı da buluyor.

Ürgüp ilçesi sınırlarındaki Üç güzeller mevkiinde son günlerde Kapadokya bölgesinin en fazla ilgi gören merkezlerin başında geliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.