banner461

Vali Aktaş, Japonya resepsiyonuna katıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Japonya Öz Savunma Kuvvetleri günü resepsiyonuna katıldı.

banner503
Vali Aktaş, Japonya resepsiyonuna katıldı
06 Temmuz 2019 Cumartesi 11:18

banner143
banner134

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Japonya Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen ‘Japonya Özsavunma Kuvvetleri Günü Resepsiyonu’na katıldı. Milli Marşların okunması, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu’nun Türkiye adına konuşma yapması ve günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmaların ardından program devam etti.

Büyükelçi Akio Miyajima, Vali İlhami Aktaş ile beraberindeki Nevşehir heyetine Japonya Özsavunma Kuvvetleri Günü Resepsiyonuna katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, teşekkür etti.

Vali İlhami Aktaş ise Büyükelçi Akio Miyajima ile bir süre sohbet ederek, Resepsiyon organizasyonunda emeği geçenlere ve ayrıca Kapadokya’da Japon turist sayısının artması için büyük çaba göstermesi nedeniyle teşekkür etti.

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima’nın ev sahipliğinde, Japonya Büyükelçiliği Resmi Konutu’nda düzenlenen davete; Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, Ankara’da görev yapan yabancı misyon temsilcileri, askeri ataşeler, diplomatlar ve davetliler katıldı. 

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler; "Kapadokya Sevdalısı" - dost ülke Japonya'nın Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Akio Miyajima'nın ev sahipliğinde düzenlenen "Öz Savunma Kuvvetleri Günü" resepsiyonuna Nevşehir Valisi ve Kapadokya Alan Başkanı Sn. İlhami Aktaş ve NEVÜ Rektörü Sn. Prof. Dr. Mazhar Bağlı ile birlikte katılım gösterdik. Ekselansları Miyajima'ya, Kapadokya Turizminin gelişmesi için yaptıkları ciddi tanıtım çalışmaları ve göstermiş olduğu yakın ilgi için müteşekkiriz" dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.