banner461
banner195

Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Oldu

Türkiye Cumhuriyeti'nin bugün açıklanan yeni kabinesinde Mahir Ünal 64. hükümetin Kültür ve Turizm Bakanı oldu.

Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Oldu
24 Kasım 2015 Salı 19:20

banner143
banner134
Mahir Ünal 64. hükümetin Kültür ve Turizm Bakanı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini onayladı. Yeni kabinede çarpıcı isimler var. Bunlardan biri de Kahramanmaraş milletvekili Mahir Ünal yeni kabinede, Kültür ve Turizm Bakanı olarak yer aldı. 

Üniversite eğitiminin ardından bir süre öğretmenlik yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığına getirildi.

Kapadokya Turizmcilerinin merakla beklediği Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ı sizler için araştırdık.


Mahir Ünal kimdir

Mahir Ünal, 1 Temmuz 1966'da Kahramanmaraş Elbistan'da doğdu…

Öğretim Görevlisi; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını İstanbulÜniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Anabilim Dalında yaptı.

İTO'da müşavir olarak çalıştı. 2004 ve 2009 yerel, 2007 genel seçimlerinde Ak Parti seçim kampanyası strateji ekibinde danışmanlık yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Irak, Malezya, Kıbrıs ve Lübnan gibi birçok ülkede seçim kampanyalarında strateji ekiplerinde görev aldı. Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmeti verdi. Özel bir üniversitede Davranış Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. Bir vakıf üniversitesinde MBA'da örgütsel davranış dersleri verdi.İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Anabilim Dalında doktorası devam etmektedir. Arapça ve İngilizce bilen Ünal, 1 çocuk babasıdır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.