banner461
banner195

Yıllar Geçti Hala Bölgenin Bir Haritası Yok

Ahiler Kalkınma Ajansına sunulacak olan proje ile ilgili bilgiler veren İl Kültür ve Turizm Müdürü eski Hüsnü Işıkgör, bölgenin en önemli eksikliklerinden biri olarak gördükleri harita konusunda gerekli çalışmaların başladığını, Ahiler Kalkınma Ajansının desteğinin alınması halinde çok kısa bir zaman içerisinde bölgedeki turistik bölgelerin bir haritasının çıkarılmış olunacağını dile getirmişti.

Yıllar Geçti Hala Bölgenin Bir Haritası Yok
11 Eylül 2013 Çarşamba 11:04

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ahiler Kalkınma Ajansına sunulacak olan proje ile ilgili bilgiler veren İl Kültür ve Turizm Müdürü eski Hüsnü Işıkgör, bölgenin en önemli eksikliklerinden biri olarak gördükleri harita konusunda gerekli çalışmaların başladığını, Ahiler Kalkınma Ajansının desteğinin alınması halinde çok kısa bir zaman içerisinde bölgedeki turistik bölgelerin bir haritasının çıkarılmış olunacağını dile getirmişti.

Işıkgör, “Ben Nevşehir’e gelmeden ve göreve başlamadan önce bu fuarlarla ilgili KAPHİB bir çalışma yapmış. Bu konuda belediyelerimiz ve KAPTİD ön plana çıkıyor. Turizmciler olarak bu konuyu baloncusu, turizm işletmecisi, yerel yönetimleri, Nevşehir Valiliği, KAPHİB ve KAPTİD olarak bir bütün olarak ele almamız gerektiğine inanıyorum. Gelir gelmez KAPHİB genel sekreterimizle görüştük. Bizim bu çalışmalara nasıl katkı sağlayabileceğimizi bizzat sordum. Bilgiler aldım. Fuarlarla tanıtım konusunda bizim önerilerimizi projelendirip bize getirin dediler. Bizde memnuniyetle bunu yapacağımızı belirttik. Biliyorsunuz ilimiz merkezli bir Ahiler Kalkınma Ajansımız var. Bildiğim kadarıyla ilimizde il özel idaremizin VE KAPHİB inde buraya sunduğu projeleri bulunuyor. Bizde hemen ilimizin turizm konusunda en büyük eksikliklerinden biri olarak gördüğümüz harita konusunda bir proje hazırlamaya koyulduk. İl özel idaremizin, rehberlerimizin de katkısıyla tüm ayrıntılarıyla doğru bir harita çalışması yapmayı istiyoruz. Ahiler Kalkınma Ajansımızdan bu projemiz geçtiğinde turizm konusundaki önemli bir sıkıntıya daha parmak basmış olacağız. İfadelerinde bulunmuştu.

Ancak geçen süre içerisinde bu konuda yaşanan bir gelişme yok. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.