banner461

2018 Hac Ön Kayıtları Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı dini vecibesini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için müjdeli haberi verdi.

banner503
2018 Hac Ön Kayıtları Başlıyor
17 Aralık 2017 Pazar 13:17

banner143
banner134
Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Yılı Hac Kayıt Tarihi Açıkladı...Hac kayıtlarının başladığını duyuran Diyanet, kayıt işleminin tamamlanmasının ardından ücretlerin hangi bankaya yatırılacağı hususunda da bilgi verdi. Diyanet İşleri Başkanlığından alınan bilgiye göre, hac için ilk defa kayıt yaptıracaklar ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatıracak.

Vatandaşlar daha sonra elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr veya müftülüklere bizzat müracaat ederek, "Oda tercihli hac konaklama" ve "Otel konaklama" türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapacak.


Hac Ön Kayıtları Başlıyor
2018 yılında ilk defa kayıt yaptıracakların Hac ön kayıt işlemleri 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında olacak.
İlk defa hac ön kaydı yaptıracak olan vatandaşlarımız, 20 TL ön kayıt ücretini anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra kayıt işlemini elektronik ortamda kendisi yapabileceği gibi müftülüklerden de yaptırabileceklerdir. (ön kayıt için web adresi: http://hac.diyanet.gov.tr).
2017 yılında hac kurasına katlanılanların kayıtları ücret alınmadan otomatik olarak Başkanlıkça yenilenecek; ancak telefon, adres gibi bilgi değişikliği olanların bilgilerindeki değişiklikleri 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında Müftülüklere giderek güncellemeleri gerekmektedir.
Kayıt yaptırdığı hac kategorisinde (oda tercihli veya otel tip gibi) değişiklik isteyenlerde bunun için Müftülüklere 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında müracaat etmeleri gerekmektedir.
Hac ön kayıtları T.C. kimlik numarası ile sadece T.C. vatandaşları için yapılacak, yabancı uyruklu olanların kayıtları yapılmayacaktır.
Ayrıntılı bilgi için müftülüklere müracaat edilmesi gerekmektedir.

NEVŞEHİR İL MÜFTÜLÜĞÜ


İşte Diyanet İşleri Başkanlığından Yapılan Açıklama:
 
1. 2018 yılında ilk defa kayıt yaptıracakların ön kayıt işlemleri 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak.

2: İlk defa kayıt yaptıracak vatandaşlardan 20 TL. ön kayıt ücreti alınacak.

3: Ön kayıt ücreti anlaşmalı bankalardan (Al Baraka Türk, Halkbank, Kuveyt Türk, Ptt Bank, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım) birine yatırılacak.

4: Hac kayıtları T.C kimlik numarası ile yapılacak olup, yabancı uyruklu olanların kayıtları alınmacak.

5: Vatandaşların ön kayıtları elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinde gerekli bilgileri doldurarak veya müftülüklere bizzat müracaat ederek, müracaat formunu doldurmak suretiyle "Oda tercihli hac konaklama" ve "Otel konaklama" türlerinden birini hac fiyat aralıklarını göz önünde bulundurarak, varsa kuraya birlikte katılmak istediği kişileri belirterek kayıtlarını yapacaklar.

6: Daha önceki yıllarda hac kaydı olup, 2017 yılında hac kurasına katılan ancak kesin hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yapılacak.

7: Kaydı yenilenen vatandaşlardan her hangi bir kayıt ücreti talep edilmeyecek.

8: Kayıt yenileme işlemi Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılacaklarda; İl/İlçe, konaklama türü veya kura birliktelerinde değişiklik talebinde bulunanların, 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

9: Hacı adayları mürecaatlarını yaptıktan sonra mağduriyet yaşamamaları için kayıt durumlarını hac.diyanet.gov.tr  adresinden sorgulayabilecekler.

 
HAC KAYDI YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ
HAC KAYIT DURUMU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 
HAC KAYDI YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.