banner461

Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyası Başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasında "Biz Bize Yeteriz TÜRKİYEM" ismiyle Milli Dayanışma Kampanyası Başlattı.

banner503
Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyası Başlattı
30 Mart 2020 Pazartesi 21:05

banner143
banner134

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasında "Biz Bize Yeteriz TÜRKİYEM" ismiyle Milli Dayanışma Kampanyası Başlattı.

TC. Başkanı Erdoğan " Bu anlamlı Kampanyayı 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum "dedi.

KAMPANYAYA İLK BAĞIŞ ERDOĞAN'DAN

Sivil toplum kuruluşlarımızın da, imkanları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalıştığını biliyoruz. Bu konuda da devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. “Biz bize yeteriz Türkiye'm” diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Her ilimizde ve ilçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip, bu yardımları kendilerine sunacağız. Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz.

Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar.

KAYNAK: HABER7


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.