banner461
banner195

Günün en iğrenç haberi! 13 yaşındaki kıza, babası, ağabeyi ve amcası tecavüz etti

Son günlerde ülkenin farklı şehirlerinde ortaya çıkan çocuklara yönelik istismar ve tecavüz haberlerine bir yenisi daha eklendi. Çorum’un Büyükdüvenci Beldesi’nde 13 yaşındaki bir kıza babası, ağabeyi ve amcası tecavüz etti.

Günün en iğrenç haberi! 13 yaşındaki kıza, babası, ağabeyi ve amcası tecavüz etti
31 Mart 2016 Perşembe 14:21

banner143
banner134
Çorum’un Büyükdüvenci Beldesi’nde geçen senen Ekim ayında gerçekleşen olayda 13 yaşındaki A.Ş.’ye öz babası, ağabeyi ve amcası tecavüz etti.
 
Küçük kız yaşanan bu olayın ardından durumu öğretmenine anlattı. Öğretmende konuyu jandarma ekiplerine bildirdi. Olayın ortaya çıkmasının ardından kızın babası, ağabeyi ve amcası gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan üç sanık tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Yapılan sağlık kontrolünün ardından küçük kızın hamile olduğu ortaya çıktı. DNA testinde A.Ş’nin babasından hamile olduğu ortaya çıkarken, kızın talebi doğrultusunda gebeliğin sonlandırıldığı ifade edildi.
 
Konuyla alakalı Çorum Barosu’ndan bir açıklama geldi
Baro yaptığı yazılı açıklamada, “İlimiz Büyükdüvenci Beldesi’nde meydana gelen ve Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması devam eden çocuk istismarına yönelik, toplumda infial yaratan olayın takipçisiyiz. Yasal ve hukuki dayanaklarımız ile Baromuzun sahip olduğu sosyal sorumluluk gereği davaya katılma ve müdahil olma istemimiz mahkemeye iletilmiştir. Bu zorunluluğumuz yasaların kurumumuza yüklediği sorumluluklardan ve davada kendisini yeterli şekilde ifade edemediğini düşündüğümüz mağdur haklarının gereği gibi savunulmamasından, bugüne kadar işlemiş yargılama sürecinde derinden yaralanan kamu vicdanının mahkemede temsil edilmesi gerektiğinden ve adil bir yargılama hakkı sağlanmasını istememizden kaynaklanmaktadır.
 
Gerek bu olay gerekse kadın ve çocuk istismarına yönelik bütün olayların takipçisi olacağımızı Çorum Barosu olarak kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız.” 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sevilay koca - 2 yıl önce
Yazıklar olsun hergün bu tür olayları duymaktan pisikolojimiz bozuldu idam kararı geri gelsin...
Avatar
Mustafa Şahin - 2 yıl önce
Yazıklar olsun idam gelmeli bence
Avatar
Şaban bozkurt - 2 yıl önce
Halkın eline verip linç ettireceksin şerefsizleri
Avatar
vatanın dasi - 2 yıl önce
Ceza evimde sicak yemekle bekleyerek ler verin halkin eline.