banner461
banner195

2013 Yılı Hac Bilgilendirme Toplantısı Kozaklı İlçesinde Yapıldı

Diyanet işleri Başkanlığının, 2013 Yılı Hac Kesin Kayıtları ve Görevli Kayıtları Bilgilendirme semineri Nevşehir İli Kozaklı ilçesi Divaisib Termal Resort Hotel Konferans Salonunda yapıldı.

2013 Yılı Hac Bilgilendirme Toplantısı Kozaklı İlçesinde Yapıldı
28 Şubat 2013 Perşembe 14:12

banner143
banner134

             26-27 Şubat tarihlerinde devam eden seminere, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Fatih Kurt ve heyeti, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, Kozaklı ilçe Müftüsü Rahmi Yiğit, 81 İl Müftülüklerinden bir Şef ve bir memur katıldı.     

 

            Seminer, Memur Cahit Hayırsever tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Fatih Kurt’un da katıldığı programda konuşan Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Nevşehir ve ilçeleri hakkında bilgi verdi.

 

            Müftü Öztürk“ İlimize hoş geldiniz deyip kısaca Nevşehir hakkında bilgi verdikten sonra; “Haccın bir bütün olduğunu, bu bütünün ilk halkasının kayıt yapan memurlar olduğunu ve bu hizmetin de çok şerefli bir hizmet olduğunu vurgulayarak, iki tavsiyede bulundu.

            1- Bu hizmeti Hacca gidecek olan mübarek insanlara yardımcı olarak, bunu ibadet niyetiyle Allah rızasını umarak yapın, yorgunluğunuz gider, stresiniz biter.

            2-Gelen her Hacı adayını yaşlıları Annemiz Babamız, gençleri ise kardeşimiz olarak düşünün. Onlara nasıl muamele edilmesini istiyorsanız sizde öyle muamele ediniz ve onların hayır dualarını almaya gayret ediniz. Bu konuda hepinize güveniyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

 

            Seminerimizin hayırlı, uğurlu ve bereketli geçmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum diyerek konuşmasına başlayan Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Fatih Kurt; “Bu seminerleri olabildiğince sizlerin daha rahat edebileceği daha rahat verilecek bilgilerden istifade edebileceğiniz yerlerde yapma gayreti içindeyiz. Bu vesile ile bu gün Anadolu’nun şirin ve gözde illerinden biri olan Nevşehir ili Kozaklı ilçesindeyiz” dedi.

 

            Başkan Fatih Kurt; “Türkiye’nin 81 ilinden teşrif eden değerli arkadaşlarım; Hacı adaylarımızla ilk muhatap olan sizlersiniz. Kurum adına bunlarla iletişime geçen arkadaşlarımız sizlersiniz. Kurumla olan ilk intibaı onlara sizin elinizle, sizin hizmetinizle sunmaya çalışıyoruz. Ön kayıt yaptıran hacı adaylarımızdan sevinen yetmiş bin insanın ilk duasını alanda, ilk sevincine ortak olanda sizlersiniz. Cenab-ı Hak bu yürütmekte olduğunuz hizmetinizde muvaffak kılsın.

            Değerli arkadaşlar; geçen yıl Genel Müdürlüğümüz hac kesin kayıtları öncesinde görevli kriterleri girildikten sonra yapılmıştı. Ancak bu sene takvimin biraz daha yoğunluğu göz önüne alınarak, görevli kriterlerinde belli bir takım hususların gözden kaçmamasını arzu ettiğimizden yapılan bir takım hata ve ihmallerin tekrar edilmemesini arzu ettiğimizden dolayı görevli kriterlerini gireceğimizin son günü öncesinde bu semineri yapmayı, dolayısıyla görevli kriterleri ile ilgili müzakerelerde de bulunmayı arzu ettiğimizden bu semineri bu günlerde gerçekleştirmiş olduk” diye konuştu.

 

            Konuşmanın ardından İl Müftüsü Yakup Öztürk, Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Fatih Kurt’a yöreye ait el işlemeli angora testi takdim etti.

 

            Daha sonra teknik elamanlar tarafından slâyt eşliğinde önemli bilgiler verildi.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.