banner461
banner195

“Bizde büyüyünce ülkücü olacağız”

Ülkü Ocakları Nevşehir il Başkanı Ali Türker, yaşı küçük çocuklar ile sohbeti esnasında çocuklardan “bizde büyüyünce ülkücü olacağız” cevabı aldı.

“Bizde büyüyünce ülkücü olacağız”
01 Haziran 2018 Cuma 23:06

banner143
banner134

Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olan Ülkü Ocakları, gençlerin umudu olurken, toplumun ise vazgeçilmezi haline geliyor.

Spor, bilim, ilim, irfanda tek çatıda gençleri toplayan Ülkü Ocakları, özellikle gençlerin umudu haline geliyor. Topluma duyarlı gençleri yetiştirmek için gecesini gündüzüne katan Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, nerede bir genç veya çocuk görse hemen yanına giderek onlar ile hoş sohbetler ediyor. Ülkücü kelimesini duyan genç ve çocuklar, daha önce televizyon kanalları veya ailelerden öğrendikleri kurt işaretini yaparak Başkan Türker’e “bizde büyüyünce ülkücü olacağız” diyorlar.

Böylesine gümbür gümbür, pırıl pırıl gelen gençliği görünce göğüslerinin kabardığını ifade eden Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, Rahmetli Başbuğ’umuzun  ‘yeniden maneviyata dönüş ve maneviyatta diriliş” diye adlandırdığı şuur bilinciyle öze dönmeye ihtiyaç vardır. Bu öze dönmede gençlerimiz ile mümkündür. Ülkü Ocaklarımız Türk Milletinin bir gençlik aşısıdır. Bu aşıda her geçen gün bir kat daha artmaktadır. Genç, çocuk ve velilerine minnettarız” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.