banner461
banner195

Eskişehir-Konya hızlı tren seferleri başlıyor

Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya’dan sonra 3. YHT hattı işletmeye açılıyor. 23 Mart tarihinde Eskişehir-Konya hızlı tren seferleri başlıyor

Eskişehir-Konya hızlı tren seferleri başlıyor
20 Mart 2013 Çarşamba 17:05

banner143
banner134

 3. Yüksek Hızlı Tren (YHT) işletmeye açılıyor. 23 Mart Cumartesi günü Eskişehir’de Başbakan Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenecek törenle Eskişehir-Konya hızlı tren seferleri başlıyor. Eskişehir-Konya hızlı tren seferlerinin başlamasıyla Eskişehir ile Konya arası 1 saat 50 dakikaya düşecek.

ESKİŞEHİR-KONYA HIZLI TREN SEFERLERİ BAŞLIYOR

 

Bir YHT müjdesi daha! Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya'dan sonra Eskişehir-Konya arasında da hızlı tren seferleri başlıyor. Ankara-Eskişehir ile Ankara-Konya hizmet veren ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği YHT'ler 23 Mart 2013'ten itibaren Eskişehir-Konya arasında da hizmet verecek. Eskişehir-Konya YHT hattı, 23 Mart Cumartesi günü Eskişehir'de düzenlenecek törenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından işletmeye açılacak.

 

Eskişehir-Konya YHT seferlerinin başlamasıyla iki şehir arası seyahat süresi 1 saat 50 dakikaya, Konya-Bursa arası seyahat süresi de 4 saate düşecek. Eskişehir-Konya arasında ilk etapta Eskişehir'den saat 08.30 ve 14.30'da, Konya'dan da saat 11.30 ve 17.25'te olmak üzere günlük 4 sefer düzenlenecek.

 

Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya hatlarında olduğu gibi Bursa-Konya arasında YHT ile otobüs bağlantılı kombine taşımacılık yapılacak. Böylece otobüsle 8 saat olan Konya-Bursa arası seyahat süresi 4 saate düşecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.