banner461

İçişleri Bakanlığı, bütün sosyal mekanları kapattı

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında Nevşehir ile birlikte 81 il Valiliğine genelge gönderdi. Gece saat 24.00’den itibaren geçerli olmak üzere birçok yer kapanıyor, sosyal yaşam askıya alınıyor.

banner503
İçişleri Bakanlığı, bütün sosyal mekanları kapattı
17 Mart 2020 Salı 12:30

banner143
banner134

İçişleri Bakanlığı'ndan Koronavirüs Tedbirleri tebliği, Bugün saat 24.00'ten sonra kapanan mekanlar açıklandı. İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi. Bu kapsamda  Nevşehir ile birlikte, Türkiye genelinde sinema, kafeterya, kahvehane, hamam, spor merkezleri gibi kapalı alanlar koronavirüs önlemleri kapsamında bu gece 12 itibariyle kapatılıyor.

Genelge ile bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

BASIN DUYURUSU

İçişleri Bakanlığıİller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 15.03.2020 tarihli ve 5240 ile 16.03.2020 tarihli ve 5361 Sayılı Coronavirüs Tedbirleri Genelgeleri gereğince;

Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Kovid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda;

Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı değerlendirilen; pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetleri 16.03.2020 Pazartesi saat 10:00 itibariyle; Tiyatro, Sinema, Gösteri Merkezi, Konser Salonu, Nişan/Düğün Salonu, Çalgılı/Müzikli Lokanta/Kafe, Gazino, Birahane, Taverna, Kahvehane, Kıraathane, Kafeterya, Kır Bahçesi, Nargile Salonu, Nargile Kafe, İnternet Salonu, İnternet Kafe, her türlü Oyun Salonları (Atari, Playstation vb.),her türlü kapalı Çocuk Oyun Alanları (AVM ve Lokanta içindekiler dâhil), Çay Bahçesi, Dernek Lokalleri, Lunapark, Yüzme Havuzu, Hamam, Sauna, Kaplıca, Masaj Salonu, SPA ve Spor Merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine 16.03.2020 Pazartesi saat 24:00 itibariyle durdurulacaktır.

Sivil toplum kuruluşlarının (dernek, vakıf ) genel kurulları ve sivil toplum kuruluşlarının eğitimler dâhil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri (icrai zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hâriç) 16.03.2020 Pazartesi saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenmiştir.

Toplu olarak vatandaşlarımızın bir arada bulunduğu “Taziye Evleri”nin faaliyetleri 16.03.2020 Pazartesi saat 24:00 itibariyle durdurulacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.