banner461
banner195

Necla Nazır, Nevşehir Kalaba'ya Geliyor!

Türk sinemasının unutulmayan isimlerinden birisi olan Necla Nazır söyleşi için Pazar günü Nevşehir'e geliyor.

Necla Nazır, Nevşehir Kalaba'ya Geliyor!
07 Şubat 2019 Perşembe 20:26

banner143
banner134

Türk sinemasının unutulmayan isimlerinden birisi olan Necla Nazır, söyleşi için Pazar günü Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba beldesine geliyor.

Semerkand Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan yaptığı açıklamada; "Nevşehir Semerkand Buhara iİim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin katkılarıyla, Avanos ilçesimize bağlı Kalaba beldemize gelecek olan Ferdi Tayfur'un eşi ve ünlü sinema sanatçısı Nejla Nazır  bayanlarla bir söyleşi düzenleyecek. 10 Şubat 2019 Pazar günü Saat:14:00 de Bayanlara özel söyleşi için Kalaba kasabasına gelecek olan Necla Nazır, annelik eğitimi, kadına şiddet ve olması gereken aile yapısı konularında bilgi ve deneyimlerini bayanlarla paylaşacak. Nevşehirli tüm bayanları bu keyifli sohbete davet ediyoruz." dedi.

Necla Nazır Nevşehir Kalaba Proğramı;

Kuranı Kerim Tilaveti
Necla Nazır Söyleşisi
İlahiler

Kalaba Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Kaykılarıyla

-Bayanlara özel-

Necla Nazır Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?
Necla Nazır henüz 16 yaşında iken sinema güzeli ünvanını almış ve o günden itibaren Yeşilçam ve Türk Sinema tarihi’nin bir çok filminde rol almıştır.
1956 doğumlu oyuncu’nun çocukluk yılları Eyüp Sultan’da geçmiştir.
İstanbul Silahtarağa İlköğretim okulundan sonra Ortaokul eğitimini yarıda bırakmış ve çalışmaya başlamıştır. 1972 senesinde bir fabrikada işçi olarak çalıştığı dönemde Ses Dergisi tarafından düzenlenen yarışmaya katılmış ve 1. olarak sinema dünyasına giriş yapmıştır.
1976 yılında Arabesk müziğin usta sesi Ferdi Tayfur ile evlenmiş bu evliliği 32 senenin ardından son bulmuştur. Bu evliliğinden Tuğçe Tayfur isminde 1988 doğumlu bir kızı vardır.
Çocuğu olduktan sonra tasavvufa yönelen Necla Nazır Kuranı Kerimi öğrenmiş ve namaz kılarak tesettür’e girmiştir
Yaşantısını İstanbul Emirgan’da sürdüren Necla Nazır Yunanistan İskeçe doğumludur.​


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.