banner461
banner195

Nevşehir Beyazıt Camiinde Hatim ve Aşure Programı düzenlendi.

Nevşehir Merkez Beyazıt Camiinde üç yıldır düzenlenerek geleneksel hale getirilen Hatm-i Şerifin programı ve bu yıl ilki gerçekleştirilen Aşure programına İl Müftüsü Yakup Öztürk, Cami cemaati ve mahalle sakinleri katıldı.

Nevşehir Beyazıt Camiinde Hatim ve Aşure Programı düzenlendi.
30 Kasım 2012 Cuma 17:50

banner143
banner134

 Yatsı namazı öncesi İl Müftüsü Yakup Öztürk cemaatle bir süre sohbet etti.

            Muharrem Ayı ve Aşurenin birlik, beraberlik ve kaynaşmaya vesile olduğunu söyleyen Müftü Öztürk;  “Nasıl ki aşure aşı çeşitli şekil, renk…. Ve tattaki bitki, meyve ve sebzelerden oluşuyor. Birleşerek, kaynaşarak, kucaklaşarak bir tat, lezzet oluşturuyorsa; sizlerde çeşitli soylardan, boylardan, renklerden ve düşüncelerden olsakta bir camide buluşarak, birleşerek, kaynaşarak, yardımlaşarak manevi bir tat ve lezzet oluşturuyorsunuz. Bu tadı bu lezzeti ben şuanda hissediyorum. Sizler de inanıyorum ki bu lezzeti hissediyorsunuzdur. Vesile olanları, katkısı olanları tebrik ediyor oruçlarının aşurelerinin kabulünü Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.  

            Müftü Öztürk sohbetinin ardından imam-hatip ve cemaat tarafından okunan Hatm-i Şerifin duasını yaptı.

            Beyazıt Camii İmam-Hatibi Nuh Çalışkan ve Müezzin-Kayyımı Mehmet Kurt tarafından organize edilen program; yaklaşık 500 kişiye aşure ikramı yapılarak son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.