banner461
banner195

Nevşehir'de 15 Kıbrıs gazilerine madalyaları 45 yıl sonra verildi

1974’te gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında Gazilik unvanı alan 15 Kıbrıs Gazilerimize Madalyaları takdim edildi.

Nevşehir'de 15 Kıbrıs gazilerine madalyaları 45 yıl sonra verildi
26 Mayıs 2019 Pazar 17:53

banner143
banner134

Nevşehir'de 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı sırasında ortaya koydukları mücadelenin anısına Gazilik unvanı alan 15 Kıbrıs Gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Mücadele Madalyası verildi. 45 yıl sonra madalyalarına kavuşan gaziler, büyük sevinç yaşadı. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Nevşehir İl Müdürü Hüseyin Şener, İlçe Kaymakamları ile birlikte Nevşehir'in Avanos, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı ve Ürgüp ilçelerinde bulunan Kıbrıs gazileri evlerinde ziyaret edilerek Madalyaları takdim edilirken kendilerine İl müdür yardımcısı Mustafa Fidanoğlu ve Şehit ve Gazi Biriminde çalışmakta olan Gazi Kardeşi Osman Tanrıkulu eşlik ettiler.

Gülşehir İlçesine bağlı Gümüşkent Köyü nüfusuna kayıtlı Doğan Yüksel ile Yeşilöz Köyü nüfusuna kayıtlı Musa Göçmen ve Atalay Bülbül isimli Gazilerin madalyaları İlçe Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer ve Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener tarafından konutlarında kendilerine takdim edildi.

Ürgüp ilçesi Boyalı köyünde yaşayan Kıbrıs Gazisi Hakkı Yüksel ve Başdere köyünde yaşayan Gazi İbiş Sarı 'ya madalyaları İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener tarafından konutlarında kendilerine takdim edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.