banner461

Nevşehir'de avlanma yasağı getirildi

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün Balık Avcılığı ile ilgili yaptığı açıklamada " ilimizde bazı göletlerde avlanma yasağının yıl boyunca devam ettiği duyuruldu.

banner503
Nevşehir'de avlanma yasağı getirildi
20 Mart 2019 Çarşamba 17:03

banner143
banner134

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz İç Sularda Balık Avcılığı ile ilgili yaptığı açıklamada " ilimizde 15 Mart - 15 Haziran tarihleri arasında Sazangiller için (Sazan, Kadife, Siraz, Yayın, Tatlısu Kefali vs.) tüm iç sularda avlanma yasağı başlamıştır "dedi.

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz İç Sularda Balık Avcılığı ile ilgili yaptığı açıklamada; İlimiz Nevşehir'de, 4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ ve 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğe göre 15 Mart 2019 - 15 Haziran 2019 tarihleri arasında Sazan, Kadife, Siraz, Yayın, Tatlısu kefali ve diğer türler için tüm iç sularda avlanma yasağı başlamıştır.

İlimiz Nevşehirin, Acıgöl İlçesi Tatlarin Barajı, Avanos İlçesi Ayhanlar Barajı ve Kozaklı İlçesi Doyduk Barajında avlanma yıl boyunca tamamen yasaktır.  

            Kamuoyuna Duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.