banner461
banner195

Nevşehir de Sığınmacı ve Mültecilere Türkçe Dersi Veriliyor

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi tarafından yabancı uyruklu öğrencilere verilen Türkçe derslerine Afganlar çok ilgi gösteriyor.

  Nevşehir de Sığınmacı ve Mültecilere Türkçe Dersi Veriliyor
02 Şubat 2013 Cumartesi 19:50

banner143
banner134

 . Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa verilen Türkçe derslerine 17 yabancı uyruklu öğrenci katılıyor.

 

Türkçe öğrenmek isteyen öğrencilerin 16'sının Afgan, birinin ise İran vatandaşı oluğunu belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Doğan önümüzdeki günler de yabancı uyruklu öğrencilere bilgisayar ve sportif kurslar açacaklarını ifade etti.

 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Doğan, açıklamasında, "Şu anda kurumumuz bünyesinde kendi vatandaşlarımız için okuma yazma kurslarımız devam ediyor.

 

Ama şu an açmış olduğumuz kurs diğer kurslarımızda farklı. Burada öğrenme ihtiyacı olan arkadaşlar İran'dan ve Afganistan'dan Türkiye gelmişler. Şuanda Nevşehir merkez yetiştirme yurdunda kalan öğrencilerin Türkçeyi öğrenmek amacıyla açmış olduğumuz kursumuz. Yine aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz iş birliği içinde bu öğrencilerimize Türkçe okuma yazma ve akabinde bilgisayar kursumuz başladı. Bu arkadaşlarımızın Türkiye'ye uyum anlamında ve boş zamanlarını en güzel şekilde geçirmeleri anlamında önümüzdeki günlerde sosyal ve sportif kurslar da açmayı planlıyoruz"dedi

 

Nevşehir'de yaşayan Afgan öğrenciler ise, Türkiye'yi çok sevdiklerini ve Türkçe öğrendikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.