banner461

Nevşehir'de Sıvası Dökülen Bu Bina Tehlike Saçıyor

Nevşehir'de yıllardır atıl vaziyette olan ve şimdilerde artık sıvaları dökülen eski Yimpaş binasının akıbeti belirsizliğini koruyor.

Nevşehir'de Sıvası Dökülen Bu Bina Tehlike Saçıyor
14 Ekim 2019 Pazartesi 13:50

banner143
banner134

Eski Yimpaş mağazasının sıvalar tehlike saçıyor. Kavlayan sıvalar yola dökülüyor ve yoldan geçenler için tehlike arz ediyor.

Mülkiyeti YİMPAŞ Holdinge ait olan ve bir zamanlar Kiler mağazasına kiraya verilerek işletilen dev bina şimdilerde virane olmaya terk edilerek boş bırakıldı.  Nevşehir merkez Aksaray caddesi köprübaşı mevkiinde 6.500 m2  Kapalı alana sahip 6 katlı dev bina şimdilerde yalnızları oynuyor.

Atıl durumda adeta kaderine terk edilen bu Binadan dökülen beton parçaları, esnafı ve kaldırımdan yürüyen vatandaşları tehdit ediyor. Bir zamanlar YİMPAŞ ve Kiler Mağazası olarak kullanılan bina şimdilerde yalnızlığa terk edilmiş durumda.

Eski Yimpaş binasının bulunduğu yerdeki esnaflar FİB Haber Merkezine ihbarda bulunarak “ Bu Eski bina büyük bir tehlike saçıyor. Binadan kopan beton parçaları insanların ve arabaların üzerine dökülüyor” diye yetkilileri uyarıyor. Bir zamanlar YİMPAŞ ve Kiler Mağazası olarakta kullanılan bu eski binadan kalıp kalıp beton parçaları dökülüyor. Zaman zaman Beton parçalarından yoldan geçen araçlar da nasibini alıyor. Kaldırımda yürüyen vatandaşlara zarar vermemesi için esnaflar, yoldan geçen vatandaşları tehlikeye karşı uyarıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.