banner461
banner195

Nevşehir'de yollar buz pistine döndü!

Nevşehir'de Etkili kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oluyor...

Nevşehir'de yollar buz pistine döndü!
08 Ocak 2019 Salı 16:14

banner143
banner134

Nevşehir'de etkili olan kar yağışı dolayısıyla oluşan buzlanmalardan dolayı il genelinde maddi hasarlı kazalar meydana geldi. En son buzlanma sebebiyle  Emek mahallesi kervan sokakta maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Nevşehir'de bazı semtlerde cadde ve sokaklar halen adeta birer buz pisti gibi. Özellikle bazı okulların önü ile ara yol ve sokakların bir çoğu buz tutmuş durumda.

Tuzunuz mu Bitti?

Nevşehirli vatandaşlar sosyal paylaşım sitelerinde tuzlama çalışmalarıyla ilgili olarak Nusret'li göndermede bulunarak esprili bir yaklaşımla Tuzunuz mu Bitti? diyerek yetkililere gönderme yaptı. 

Belediye ekiplerinin karla mücadele çalışmaları yaptığını biliyoruz ama buzla mücadelede tuzlama çalışmaları yeterli değil. Ara sokaklar ve buzla kaplı yolların olduğu yerlerde tuzlama çalışmalarının acilen yapılmasını bekliyoruz.

Gizli buzlanmaya dikkat! 

Meteroloji 7. Bölge Müdürlüğü Nevşehir'de hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesinden dolayı gizli buzlanma olduğu, bu nedenle vatandaşlarımızın, dikkatli olmaları bildirildi. Burasıda Necip Fazıl Bulvarı örnek evler önü...


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.