banner461
banner195

Nevşehir İl Müftüsü Öztürk’ten FİB Haber’e Teşekkür Ziyareti….

FİB Haber Merkezi tarafından Türkiye ve İlimiz Nevşehir gençliğini tehdit eder boyutlara getiren Uyuşturucu ve Madde bağımlılığı konusunu gündeme getirmesiyle yaptığımız haberimiz büyük ses getirdi. FİB Haber Merkezi’nin çağrısına cevap ilk olarak Nevşehir Müftüsü Sayın Yakup Öztürk ten geldi.

Nevşehir İl Müftüsü Öztürk’ten FİB Haber’e Teşekkür Ziyareti….
01 Kasım 2012 Perşembe 17:42

banner143
Nevsehir İl Muftusu Oztürk'ten  FİB Haber Merkezin
İlgili Galeriye Git
banner134

 FİB Haber Merkezi tarafından Türkiye ve İlimiz Nevşehir gençliğini tehdit eder boyutlara getiren Uyuşturucu ve Madde bağımlılığı konusunu gündeme getirmesiyle yaptığımız haberimiz büyük ses getirdi. FİB Haber Merkezi’nin çağrısına cevap ilk olarak Nevşehir Müftüsü Sayın Yakup Öztürk ten geldi.

Nevşehir İl müftüsü Sayın Yakup Öztürk beraberinde Sayın Baki Öncel Hocamız ile birlikte FİB haber Merkezini ziyaret ederek Madde Bağımlılığı Uyuşturucu ve Ahlaki Çöküntü konusu üzerine yaptığımız Haberimizi için büyük bir duyarlılık örneği sergileyerek Haber Merkezimizi ziyaretiyle Teşekkür ettiler.

Ahlaki çöküntü Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı konusunda Nevşehir de gün geçtikçe artan bu duruma biran önce el atılması gerektiğini dile getiren FİB Haber Merkezi’nin çağrısına ilk olarak Nevşehir Müftüsü Sayın Yakup Öztürk ten geldi.

Dünya da büyük övünç kaynağımız olarak gösterdiğimiz en büyük sermayemiz Türk Gençliğinin günümüzde geldiği noktada madde bağımlılığı ile uyuşturucu ve ahlaki çöküntü konusunda çözüm için Şuan ki biz kuşaklara büyük görevler düşüyor diyen İl Müftüsü Öztürk,Neslimizin sağlıklı ilerlemesi için vebal niteliğinde üzerimize düşen görevler var.Bunların farkında olmamız gerekiyor dedi.

Ziyarette Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk ile Baki Öncel hocamıza Nevşehir de Gençliğimizin Madde Bağımlılığı ve uyuşturucu ile ahlaki çöküntü konusunda gelinen son noktayı dile getiren FİB Haber Merkezi Genel Koordinatörleri Fikret Çapacı ve İbrahim Uysal bu konuda ilgi ve duyarlılık gösterdikleri içinde teşekkür ettiler.

Ziyaretle birlikte Nevşehir İl Müftüsü sayın Yakup Öztürk neler yapılabilir konusunda şu açıklamlarda bulundu...

Neler Yapılabilir ?

Kriz masası kurulmalı

Seminerler…

Hutbe hazırlanıp, Vaazler verilecek

Okulllarla iş birlikteliği yapılacak

Hocalarımız mahallelerinde tesbit ettikleri madde bağımlısı bu tür genç ve çocuklarımıza bire bir ilgilenecek

STK lar adına Baki Öncel Hocamız bu konuda gönüllü öncülük yapacak ve Nevşehir de ki Sivil toplum kuruluşlarının bu konuda duyarlılık göstermesi sağlanacak.

Tesbit edilecek Madde bağımlısı Bu çocuklarımız toplumdan dışlanmayarak bilakis topluma kazandırılması sağlanacak…

 FİB Haber Merkezimizi olarak Nevşehir de hemen yanı başımızda ki yavrularımızı ve gelecek neslimizi tehdit eden Madde Bağımlılığı Uyuşturucu kullanımı ve Ahlaki çöküntü konularında İlk olarak İl müftümüz Sayın Öztürk ten sonra bu Sese Diğer Seçilmiş ve atanmış değerli büyüklerimizinde Ses vermelerini bekliyoruz...

Dünkü Haberimize Ses verip Destek veren İsim kişi ve kurumlar:

Haberimize ilgi gösterip bizleri arayıp bu konudaki endişelerini dile getiren Duyarlı Başta tüm Nevşehirli vatandaşlarımızı,Göreme Turizm Geliştirme Kooperatif Başkanı Sayın Mustafa Durmaz,Nevşehir İHH temsilcisi Sayın Baki Öncel,Nevşehir İl Müftüsü Sayın Yakup Öztürk’e Teşekkür ediyoruz…

FİB Haber Merkezi olarak bu önemli konuda Duyarlılık gösteren isim kişi kurumları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İş işten geçmeden Sağlıklı ahlaki değerleri yüksek inançlı bir nesil yetiştirmek için Bende varım diyorsan bize mutlaka ulaşın….

Türkiyemizde Anadolunun göbeğinden tüm ülkemizi tehdit eden ve  ilgilendiren bu konuda Nevşehir de örnek bir dayanışma ile SES getirmek için hassasiyet gösteren herkese Teşekkürler ve  herkesten şimdiden Allah razı olsun…!

 

İşte NEVŞEHİR Gençliğini korkutan bu tablo daha vahim noktalara ulaşmadan acil önlem almalıyız.Hemen bir başka ilimiz Urfa dan örnekle devam ediyoruz haberimize...

URFA'DA 200 BİN UYUŞTURUCU BAĞIMLISI VAR

Şanlıurfa’da uyuşturucu kullanım yaşı gün geçtikçe düşüyor. Sigaraya başlayan gençler, sırasıyla esrar, eroin, uçucu madde veya uyuşturucu hap bağımlısı oluyor.  Uyuşturucu bağımlıların ömrü ise 10 ile 15 yıl arasında. Uçucu madde bağımlısı olan gençler 10 yıl sonra yaşamını yitiriyor.

 

Şanlıurfa’da 170 bine yakın uyuşturucu madde bağımlısı olmasına rağmen Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinin olmaması hastaları diğer illere sevk ettiriyor. Çoğu fakir ve işsiz aileler çocuklarını bu illetten kurtarmak istiyor ama gücü yetmediğinden tedaviye gidemiyor. En yakın Adana’da bulunan AMATEM’e sevk edilen hasta sayısı ise sadece 90.

 

Yapılacak Bir şey yoksa Sizede Gerek Yok…!

Her geçen yıl Nevşehir’de artan madde bağımlısı gençlerimiz ve çocuklarımız için bu şehirde yapılacak bir şey yok ise eğer ;

O zaman ;

Sen niye Belediye Başkanısın,

Sen  niye Milletvekilisin,

Sen niye Kaymakamsın,

Sen niye Emniyet Müdürüsün,

Sen niye Muhtarsın,

Sen nasıl annesin

Sen nasıl babasın

Sen nasıl Müslümansın

Sen nasıl bir İNSANSIN…

Yapılacak bir şey yoksa,

Size de gerek yok o zaman…

 

FİB Haber Merkezi olarak “Biz hep gitmişizdir.. Kimilerinin hoşuna, kimilerinin zoruna.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.