banner461
banner195

Nevşehir'in 52 köyüne millet konağı yapılacak...

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından etüt çalışmaları tamamlanan Nevşehir il merkezi ve ilçelere bağlı 52 adet köyümüze Millet Konağı yapılacak.

Nevşehir'in 52 köyüne millet konağı yapılacak...
13 Mart 2019 Çarşamba 14:05

banner143
banner134

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesine bağlı Kuyulutatlar Köyüne Millet Konağı yapılacak.

Millet Konağı ile ilgili açıklamada bulunan köy muhtarı Hürrem Demir, “Cumhurbaşkanlığımız ile İlbank Müdürlüğünün projesi olarak köyümüze Millet Konağı yapılacak. Millet Konağı bünyesinde taziye evi ve hizmet binası 100 günlük elem planı kapsamına yapımına başlanacaktır”, dedi.

Millet Konağı binası 300 m2 alan yapılacağı belirtildi. Yine belirlenen talihli köyler arasında Acıgöl ilçesine bağlı Topaç köyünede millet konağı yapılacağı belirtildi.

Nevşehir'in 52 köyüne millet konağı yapılacak...

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 100 Günlük İcraat Programı çerçevesinde “Millet Konağı” yapımı projesi kapsamında, ilimiz Merkez ve ilçelere bağlı köylerimizde yapılacak Millet Konakları ile ilgili bu görevin 3. Bölge olarak İller Bankası Genel Müdürlüğüne verildiğini” söyledi.

Millet Konakları yapımı projesi kapsamında; Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından etüt çalışmaları tamamlanan il merkezi ve ilçelere bağlı 52 adet köyümüze Millet Konağı yapımı kararlaştırılmış olup, köylerimizin ihtiyaçları doğrultusunda Millet Konaklarının yapımınınen kısa sürede gerçekleştirilerek, hizmete sunulması için çalışmalara başlanılacağını belirten Nevşehir Valisi İlhami Aktaş;“Köylerimizde muhtarlarımız ve köy halkının daha iyi imkânlar bulabilmesi ve milletimizin bu imkânlardan daha iyi yararlanabilmesi amacıyla yapılacak olan Millet Konakları içerisinde köy halkının faydalanacağı, misafirhane, derslik ve muhtar odasıgibi alanların da bulunacağını ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.