banner461
banner195

Nevşehir Sosyete Pazarı Kapatılsın mı?

Nevşehir Belediyesi tarafından kapatılması gündeme gelen sosyete pazarı ile ilgili farklı görüşler halkın yoğun ilgisini görmeye devam ediyor.

Nevşehir Sosyete Pazarı Kapatılsın mı?
13 Ağustos 2018 Pazartesi 16:35

banner143
banner134

Nevşehirli bir grup esnaf vatandaş "Burada yapılan iş; açıkça pazarcılıktır. Farklı farklı şehirlerden gelen satıcılar pazarcılık yapmakta, Nevşehir esnaf ve sanatkarlar yönünden haksız rekabet oluşturmakta; iş kapasitemizin düşmesine sebebiyet vermektedir.

Zor ekonomik koşullarda elde ettiğimiz gelirlerimize göz dikmektedir." şeklinde tepkilerini dile getirirken, Nevşehir Belediyesi tarafından kapatılması gündeme gelen sosyete pazarı için Bir grup vatandaşta "Kapatılmasın" diyerek imza kampanyası başlattı.

Yaklaşık 60 esnafın tezgah açtığı, aynı zamanda 20 dolayında evine ekonomik katkı sağlamak isteyenler dar gelirli bayanın da tezgah açtığı sosyete pazarının kapatılmaması için imza kampanyası sürüyor.

Nevşehir’de pazaryeri otopark alanında haftanın bir günü, Cumartesi günleri kurulan sosyete pazarının kapatılmaması gerektiğini savunan Pazar sorumlusu Mehmet Çamcı, belediyenin sosyete pazarını kapatma düşüncesine tepki gösterdi.

Çamcı, “Belediye Başkanının burayı kapatma gerekçesi; çarşıdaki esnaflara söz vermiş, onlar şikayetçiymiş. Oradaki esnafta buradaki esnaf değil mi, bunlar gevur çocukları mı?. Burada yaklaşık 60 esnafımız var. Bunların birçoğu da çarşıda esnaflar. Bu insanlar kredi çekip burada tezgah açmışlar. Neden burada vatandaşın ucuz mal alması istenmiyor. Çarşı esnafı istiyorsa o da gelip burada tezgah açsın. Bunlar gevur çocukları mı?. Buradakilerde Nevşehirli, Adanalı, Mersinli, Kayserili esnaf insanlar.  Pazarımızın kapatılmaması için imza kampanyası başlattık. İki haftada 5 bin imza sayısına ulaştık. Biz burada insanlarımıza hizmet veriyoruz. Halkın alım gücü, bütçesine uygun ürünler satıyoruz” ifadelerinde bulundu.  


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.