banner461
banner195

Nevşehir'de "Kent Ormanı" Çalışmaları Sürüyor

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir'de yapılan Kent Ormanı çalışmaları ile ilgili, "İnsanların içinde mutlu olacakları yemyeşil bir mekan oluşacak. dedi.

Nevşehir'de
06 Eylül 2012 Perşembe 12:31

banner143
banner134

 Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir'de yapılan Kent Ormanı çalışmaları ile ilgili, "İnsanların içinde mutlu olacakları yemyeşil bir mekan oluşacak. dedi.

Vali Savaş, Kahveci Dağı eteklerinde 200 dönümlük arazide oluşturulacak olan Kent Ormanı çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Nevşehir'de Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 81 ilde her bir ilin Kent Ormanına sahip olması çalışması kapsamında ortak bir çalışmayla bu bölgede kent ormanı kurulmasının planlandığını ifade ederek, "Kent Ormanının tesisi için ön hazırlık çalışması belediye, özel idare ve orman bölge müdürlüğünün katkı ve destekleri ile 2011 yılı ağaçlandırma sezonu başlangıcında ilk olarak yapılmaya başlandı. Mesire alanı ekipmanlarının bir kısmı tamamlandı. Bu yıl da, ilimizde Orman İşletme Müdürlüğü kuruldu ve çalışmalara hızla devam edildi" diye konuştu.

 

Vali Savaş, en kısa zamanda temin edilecek ilave bir ödenekle Kent Ormanını halkın hizmetine sunmayı planladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

 

"İnsanların kenti yeşil bir alanda algılayabilmesi için burası uygun bir mekan. Bu altyapıya ilişkin çalışmalar yapıldıktan sonra peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. İnsanların içinde mutlu olacakları bir mekan oluşacak. Nevşehir'in böyle hakim bir noktada kent ormanına ihtiyacı vardı, o da tamamlanmış olacak. En kısa zamanda ağaçlandırılmış haliyle halkımızın hizmetine sunarız diye ümit ediyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.