banner461

Şehit Polisimiz Emre Fıstıkeken'in, Bugün Şehadetinin 4. Yıldönümü

Nevşehirli Şehit Özel Harekat Polisi Emre Fıstıkeken'e şehadetinin 4. yıl dönümünde ihtiyaç sahibi 75 Aileye gıda yardımı yapıldı.

banner503
Şehit Polisimiz Emre Fıstıkeken'in, Bugün Şehadetinin 4. Yıldönümü
25 Mart 2020 Çarşamba 12:41

banner143
banner134

Nevşehirli Şehit Özel Harekat Polisi Emre Fıstıkeken'e şehadetinin 4. yıl dönümünde ihtiyaç sahibi 75 Aileye gıda yardımı yapıldı.

4 yıl önce Hakkâri’nin Yüksekova ilçesindeki çatışmada Şehit düşen Nevşehirli Hemşerimiz Emre Fıstıkeken adına, şehidimizin arkadaşları tarafından ihtiyaç sahibi 75 Aileye gıda yardımı yapıldı.

"Şehitler Vurulunca Değil Unutulunca Ölür"

’’Bu topraklar aziz şehitlerimizin aziz ruhları tarafından bize emanet edildi. Dolayısıyla bu vatanın bedeli şehitlik ve gazilik olmuştur. Şehitlik ve gaziliğin bedeli de ölçülemez. Ancak Cennet'le mükafatlandırılır. Onlar zaten en büyük mertebeye ulaşmışlardır. Bundan daha büyük bir mertebe olamaz.

Şehit vurulunca değil, unutulunca ölür. Şehit kanlarıyla sulanan vatan topraklarından bir çakıl taşı bile vermeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu yüce vatanı bu toprakları savunmaya devam edeceğimizin de dost ve düşman tarafından bilinmesini de özellikle haykırmak bildirmek istiyoruz. Şu topraklar üzerinde yaşıyorsak, o şehitlerimizin sayesinde yaşıyoruz. Onların sayesinde dimdik ayakta durmaktayız. Şehitlerimize minnettarız. Ruhları şad olsun.” 

Şehit Özel Harekat Polisi Emre FISTIKEKEN; 14 Haziran 1993 tarihinde Nevşehir Merkez ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimine 1999-2000 Eğitim-Öğretim yılında Nevşehir Gazi İlköğretim okulunda başlamış olup , Cumhuriyet İlköğretim okulunda tamamlamıştır.2008 yılında Nevşehir 2000 Evler Anadolu Lisesinde başlamış olan Lise eğitimini 2011 yılında tamamlamıştır. Ardından 2012 yılında Bayburt Polis Meslek Yüksekokulunda birinci sınıf Polislik eğitimini tamamlayan Şehidimiz, ikinci sınıf Polislik eğitimini Balıkesir Polis Meslek Yüksekokulunda tamamlayarak 2013 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl içerisinde Ankara-Gölbaşında Özel Harekât eğitimini başarıyla tamamlayarak çocukluk hayali olan Hakkari Polis Özel Harekat timlerinde göreve başlamıştır. Yaşamı ve meslek hayatı boyunca herkes tarafından takdir edilen bir kişiliğe sahip olan şehidimiz 25 Mart 2016 Tarihinde Hakkari ilinin Yüksekova İlçesinde İslamın, Vatanın ve Milletin Bölünmez Bütünlüğüne kasteden hain terör örgütü mensuplarınca girdiği çatışmada KAHRAMANCA ŞEHİT olmuştur.

Ey bu vatanın Mukaddes Şehidi Ey kanlarıyla toprağı vatanlaştıran Türk Milletinin Ölümsüz Yiğidi Sana Minnettarız. Ruhun Şad Mekanın Cennet Olsun.

Şehitlere Dua

Ya rabbi senin rızan için ellerimizi açtık, sana yalvarıyoruz, ya rabbi bizi huzurundan boş çevirme, bizi kendinden başkasına muhtaç etme, bizi kendinden başkasına yalvartma ya rabbi.

Şu cennet vatanımızın her karış toprağı senin uğrunda canlarını veren, şehit kardeşlerimizin kanlarıyla sulanmış, biz bu vatana sahip çıkmak için tarih boyu canlarımızı vermişiz, bugün vatanımız tehlikeye girdiğinde 7’den 70’e kadınıyla erkeğiyle canlarımızı feda etmek üzere ebrehenin ordusunun karşısında ebabil kuşlarının attığı taşlar misali hiçbir güç kuvvet yetiremez,  silahların tankların önüne başlarını koyan ve ta istikal savaşından bu zamana kadar vatanımız kurtarmaya çalışan tüm şehit kardeşlerimizin ruhlarını şad eyle..

Ya rabb bizim vatanımızı düşman çizmeleriyle çiğnetme, bizi vatansız bırakma, bizi bayraksız bırakma, bizim hürriyet ve istikalalimize musallt olanlara fırsat verme ya rabbi.bizi hürriyet ve istikalimiziden mahrum bırakma ya rabbi. Minarelerimizde okunan ezanı Muhammedileri dindirme, ayyıldızlı bayrağımızı gönderlerden indirme ya rabbi, indirme ya rabbi, düşmanlarımıza fırsat verme ya rabbi.özellikle yeryüzünde ebu cehiller, ebu lehepler, ebreheler olduğu gibi firavunlar, nemrutlar olduğu gibi onlar tarihin hiçbir devrinde eksik olmadılar, bugünkü firavunların, bugünkü ebu cehillerin ebu leheplerin şerrinden muhafaza eyle .

Ya rabbi. Şurada toplanan kardeşlerimiz sana ellerini açtılar  sana olan imanları sana olan güvenleri, sana olan tevekküleri ile sana yalvarıyorlarlar . ya rebbel alemin bunlar bedirde,bunlar uhutta, bunlar çanakkalede, bunlar kurtulus savaşında, vatanlarını milletlerini dinlerini inançlarını korumak için savaşan kardeşlerimiz  gibi ya rabbi bu uğurda can veren şehitlerimizi okunan kuranlar hurmetine Yasinler hurmetine, aşırlar hurmetine ruhlarını şad eyle makamlarını cennet eyle, bedir şehitleri ile haşr eyle. Uhut şehitleri ile beraber haşr eyle.

Ya rabbel alemin bizleri ve şu kardeşlerimizide bedirden uhuttan sağ olarak dönen kardeşlerimizle haşr eyle. Burada toplandığımız gibi yarın mahşer gününde peygamberimizin sancağı altında toplanmayı  haşru cem eyle. Peygamberimizi vatan sevgisi imandandır buyuruyor  vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimize merhamet eyle. Bizi rahmetinden mahrum bırakma bizi her türlü tehlikelerden kötülerden kötü insanların şerrinden iblis kılıklı hainlerden, ebu cehil kılıklıların şerrinden, özellikle hürriyet ve istikalimize tasallut eden bizi köleleştirmek bizi diz çöktürmek bize emir verildiğinde emirlerini yerine yetirtmek  isteyenlere ya rabbi fırsat verme, bize güç ve kuvvet nasip eyle bizi kendinden başka hiç kimseye muhtaç etme ya rabbi.

Ya rabbel alemin şu güzen cennet vatanımızda ayaklarımızı bastğımız her yerde şehitlerimizin kanları ve kemikleri  var.Onların kanlarını ve kemiklerini sızlatacak yanlış işler yapmaktan bizleri muhafaza eyle. O şehit kardeşlerimizin uğrunda şehit oldukları davalarına sahip çıkacak ihlaslı imanlı vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirmeyi nasip eyle ya rabbi.. bizi kendinden başkasına muhtaç etme. Dualarımızı ve okunan kuranları kabetüllah, ravzai mutahharada yapılan dualar zümresine dahil eyle. 

Bu necip bu asil millete şu cennet vatanımıza hizmet etmek isteyenlere güç ve kuvvet nasip eyle. Onların ömürlerini hayırlı bereketler  ihsan eyle.. Sayıni ve sayımızi meşkur eyle, amellerini ve amellerimizi makbul eyle..Onları beddua edenlerin beddularından  koru ya rabbi. Onların beddualarını kendi başlarına makus eyle ya rabbi.. ya rabbi cehennem ateşlerini onların başlarına makus eyle. Makus eyle ya rabbi. Makus eyle ya rabbi. Onları kahhar ismi şerifin hurmetine kahru perişan eyle ya rabbi. Yaralalanan kardeşlerimize acil şifalar ihsan eyle ya rabbi.

Devletimizi miletimizi payidar eyle, vatanımızı milletimizi ve tüm İslam vatanlarını muhafaza eyle. bütün şehitlerimize rahmet eihsan eyle. Kabirlerini pür nur eyle makamlarını ali eyle cennetinle cemalinle müşerref eyle ya rabbi...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.