banner461
banner195

Soğuk kış günlerde sokak hayvanlarını unutmayalım!

Açsınız, susuzsunuz, konuşamıyorsunuz ve dondurucu soğukta dışarıda kaldınız ne yapardınız? Oysa, Her şey sevgiyle başlar: Soğuk günlerde sokak hayvanlarını unutmayalım!

Soğuk kış günlerde sokak hayvanlarını unutmayalım!
14 Ocak 2019 Pazartesi 15:33

banner143
banner134

Çetin kış şartları insanları olduğu kadar hayvanları da etkiliyor.
Soğuk kış günlerinde aç kalan başta serçe, kedi, köpek gibi sokak hayvanlarının yaşama mücadelesine siz de yardımcı olabilirsiniz. O minik canların yaşaması için sizin de yapacağınız çok küçük şeyler olduğunu unutmayın…

Açsınız, susuzsunuz, konuşamıyorsunuz ve dondurucu soğukta dışarıda kaldınız ne yapardınız? 
Onlar bizlere Allah'ın emanetidir ve onları koruyup kollamak onları beslemek bizlerin insani dini ve vicdani sorumluluklarımızdır..

SİZİN İÇİN BİR LOKMA OLAN YEMEK ONLAR İÇİN YAŞAM DEMEK.. Onlara sahip cıkalım.. Soğuktan sığınabilecekleri ufacık yeri cok görmeyin bir yuva bir kutu ve bir apartman boşluğu..
1 KAP YEMEK 1 KAP SU ve bir yudum SEVGİ..

Sokağınıza su kabı yerleştirin

Kedi, köpek ve kuşların güzel havalarda içme suyu kaynağı olarak kullandığı küçük birikintiler kış aylarında donduğundan su bulmaları zorlaşır. Büyük bir pet şişeyi yarıya keserek iş görecek bir su kabı yapmış olursunuz. Kaba sıcak su koyarak daha uzun süre içilebilir halde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Onları doyurun

Yine plastik büyükçe bir şişeyi ikiye keserek işlevsel yemek kapları yapabilirsiniz. Evdeki artan yemekleri çöpe atmaktansa ayrı bir poşette biriktirin ve sokağın çöp tenekesinden uzak ve arabaların park etmediği bir bölgesine yerleştirin.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.