banner461
banner195

Ünlübay, “SGK’dan Paramız Geç Gelince Bir İki Gün Gecikme Yaşanabiliyor”

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, döner sermaye gelirleri üzerinden maaşları alan taşeron firmalar maharetiyle hizmet veren çalışanların maaşlarının zaman zaman geciktiğine dikkat çekerken, bunun en büyük nedenlerinden birinin SGK’dan gelen paranın gecikmesi olduğunu söyledi.

Ünlübay, “SGK’dan Paramız Geç Gelince Bir İki Gün Gecikme Yaşanabiliyor”
28 Ocak 2015 Çarşamba 15:52

banner143
banner134
Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, SGK’dan Paramız Geç Gelince Bir İki Gün Gecikme Yaşanabiliyor”

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, döner sermaye gelirleri üzerinden maaşları alan taşeron firmalar maharetiyle hizmet veren çalışanların maaşlarının zaman zaman geciktiğine dikkat çekerken, bunun en büyük nedenlerinden birinin SGK’dan gelen paranın gecikmesi olduğunu söyledi.

Bakanlığın talimatı ile taşeron firmalara yapılan ödemelerin öncelikli olarak yapıldığına değinen Sağlık İl Müdürü Ünlübay, yaşanan gecikmelerin kesinlikle art niyetli olarak yapılmadığına da işaret etti.

Ünlübay, “Döner sermaye gelirleri ile maaşları dağıtılan, ya da sağlık çalışanları arkadaşlarımızın döner sermaye paylarının zamanında dağıtılmaması konusunda zaman zaman gecikmelerimiz oluyor. Ancak bu döner sermaye gelirleri ile ilgili veya sunduğumuz hizmetlerin azalması ile ilgisi yok. Örneğin şu an Nevşehir Devlet Hastanemizde 5 bin muayene sayısına ulaştık. 3 ila 5 bin arasında faturayı Sosyal Güvenlik Kurumuna kesiyoruz. Oradan para bekliyoruz. Bazen oradan gelecek para gecikir ise bu tür gecikmeler yaşanabiliyor. Biz hizmet alımı yolu ile yaptığımız hizmetlerde taşeron firmalara da aynısını söylüyoruz. Paramız geldiğinde bize bakanlığın da talimatı bu yönde öncelikle bu firmalar yoluyla aldığımız hizmetin bedelini ödüyoruz. Bazen bankadan, bazen sosyal güvenlik kurumundan kaynaklanan gecikmeler yaşanabiliyor. Ama bu kesinlikle sağlıkta para olmaması anlamına gelmiyor. Elimizden geldiği kadarıyla bu tür aksaklıkları yaşatmamaya çalışıyoruz ancak bir iki gün zaman zaman gecikmiyor da değil” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.