banner461

Ürgüp'te Anneler Gününe Özel İlahi Konseri

Ürgüp Belediyesi tarafından düzenlenen ramazan sokağında 12 mayıs anneler günü sebebiyle tasavvuf musikisi konseri düzenlenecek.

banner503
Ürgüp'te Anneler Gününe Özel İlahi Konseri
10 Mayıs 2019 Cuma 21:21

banner143
banner134

Ürgüp Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Ramazan Sokağı' etkinlikleri kapsamında ünlü ilahi sanatçısı Seyfullah Çakmak anneler gününe özel tasavvufi konserle Ürgüp'te sahne alacak.

Ramazan ayı boyunca Altıkapılı Türbe yanında devam edecek olan etkinliklere bölge halkı büyük ilgi gösteriyor.

İftar çadırında oruçlarını açan vatandaşların yanı sıra iftarını evinde yaparak çocukları ile birlikte etkinlik alanına akın eden vatandaşlar, birbirinden güzel programları izlemenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Geleneksel Osmanlı Şerbeti ikramının yapıldığı Ramazan etkinliklerinde sevilen tasavvuf musiki sanatçısı Seyfullah Çakmak semazen ekibiyle 12 Mayıs Pazar günü Anneler Günü özel konseri ile Ürgüp Ramazan Sokağında yer alacak.

İlerleyen günlerde bir çok sürprizin olacak Ürgüp ramazan sokağında satış ve tanıtım stantları da bölge halkının yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

BAŞKAN AKTÜRK HER GÜN VATANDAŞLARLA İFTARDA BİR ARADA

Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk'te başta iftar olmak üzere tüm ramazan etkinliklerinde vatandaşlarla bir arada dolu dolu bir ramazan ayını Ürgüplü hemşehrileriyle birlikte geçiriyor.

İftar öncesi çadırda masaları tek tek ziyaret eden Başkan Aktürk, Vatandaşların en iyi şekilde ramazan ayını geçirmesi için gerek iftar çadırında, gerek sahne ve saha etkinliklerinde yoğun bir mesainin sonucunda bekledikleri başarıyı yakalamış olmanın gururunu yaşadığını ifade ederek, "Hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum, her kesimden yüzlerce kişi bir arada orucumuzu açıyoruz. Ramazan ayını en iyi şekilde geçirebilmek için her şeyi en ince ayrıntısına kadar planladık. 12 Mayıs'ta da Anneler gününe özel olarak Türkiye'nin önemli ilahi sanatçılarından Seyfullah Çakmak'ı Ürgüp'te ağırlayacağız." dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.