banner461
banner195

Zihinsel Engellilerle Empati Kurun

Nevşehir Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hülya Kitapçı, bu tür engellilerle insanların empati kurmalarının engellilerin sosyal yaşama adapte olabilmeleri için büyük önem taşıdığını belirtti.

Zihinsel Engellilerle Empati Kurun
03 Haziran 2015 Çarşamba 16:49

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hülya Kitapçı, bu tür engellilerle insanların empati kurmalarının engellilerin sosyal yaşama adapte olabilmeleri için büyük önem taşıdığını belirtti.

Engellilere acıyarak bakılması yerine onunla empati kurarak diyalog kurulmasının zihinsel engellilerin sosyal hayata uyum sağlamaları açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapan Nevşehir Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hülya Kitapçı, derneğin kuruluşundan bu yana geçen süre içerisinde yapılan çalışmalarla zihinsel engellilerin Nevşehir’de toplum içerisine rahatlıkla çıkabilir bir hale geldiğini de ifade etti.

Kitapçı, “Engel; elde, ayakta, gözde, dilde, kulakta ve zihinde değil. Her ne kadar bu insanlarımıza engelliler denilse de onlara asıl özür onları göremeyen gözlerimizde, koşmayan ayaklarımızda ve uzanmayan kollarımızdadır” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.