banner461

Anadolu Vakfı, ‘Anadolu’nun Kadınları’ girişimcilik programı ile Nevşehir’de

Anadolu Vakfı, kadınların toplumdaki konumunu güçlendirme hedefiyle hayata geçirdiği “Anadolu’nun Kadınları” projesi kapsamında Nevşehir’deki girişimci kadınlarla buluşuyor.

banner503
Anadolu Vakfı, ‘Anadolu’nun Kadınları’ girişimcilik programı ile Nevşehir’de
27 Ocak 2020 Pazartesi 12:38

banner143
banner134

27-31 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek programda 18-55 yaş arasındaki Nevşehirli kadınlara girişimcilik eğitimleri veriliyor.

Anadolu Vakfı, kadınları ekonomik hayata dahil ederek hem kendi yeteneklerini keşfetmelerine hem de Türkiye ekonomisine katkıda bulunmalarına fırsat yaratma hedefiyle 2018 yılında hayata geçirdiği Anadolu’nun Kadınları projesi kapsamında 2020 yılının ilk eğitim programını Nevşehir’de gerçekleştiriyor. 18-55 yaş arasındaki kadınların gelişimlerini destekleyici imkanlar sağlayarak ekonomik ve sosyal konumlarını güçlendirmeyi amaçlayan program kapsamında 27-31 Ocak tarihleri arasında Nevşehir’deki kadınlara girişimcilik eğitimleri veriliyor. Nevşehir Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitim programında kadınlara beş gün boyunca; finans okur yazarlığı, kişisel motivasyon, kişisel liderlik, girişimcilik, şirket kurulumu, KOSGEB destekleri, Türkiye’deki vergi yapısı ve sosyal güvenlik, inovasyon, iş güvenliği, kalite ve pazarlama gibi başlıklarda bilgiler aktarılıyor.

“Kadınları inovasyon ve girişimcilik kavramlarıyla tanıştırıyoruz”

Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, Anadolu’nun Kadınları projesi ile kadınların kendilerini geliştirerek, aile bütçesine katkıda bulunan, üreten, girişimci bireyler haline gelmelerini amaçladıklarını söyledi. Yazıcı, “Bunun için onları geleneksel yöntemler yerine inovasyon ve girişimcilik kavramlarıyla tanıştırıyoruz. Böylece yeni ürün, hizmet veya üretim yöntemleri geliştirmelerini, ekonomide söz sahibi olmalarını hedefliyoruz. Eğitimlerimiz gittiğimiz her şehirde ilgiyle karşılanıyor. Nevşehirli kadınlarımızın ilgisi de bizlere doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.

Anadolu Vakfı’nın kadınların toplumdaki konumunu güçlendirme hedefiyle çalışmalarına devam ettiğini dile getiren Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven, “2018 yılından bu yana devam eden Anadolu’nun Kadınları projesi kapsamında kadınlarımıza eğitim ve atölye çalışmalarının yanı sıra danışmanlık desteği de veriyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.