banner461

Başkan İbaş, telekonferans ile TBB Toplantısına katıldı

Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 'Küresel Covid-19 sonrası Yeni Normal ve Belediyeler' konulu toplantısına telekonferans yöntemiyle katıldı.

banner503
Başkan İbaş, telekonferans ile TBB Toplantısına katıldı
08 Temmuz 2020 Çarşamba 17:48

banner143
banner134

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen “Küresel COVID-19 Sonrası Yeni Normal ve Belediyeler Toplantıları”nın ilk toplantısı İç Anadolu Bölgesi belediyelerine yönelik çevrim içi olarak düzenlendi. Toplantı TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve belediye başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Pandemi sonrası normalleşme süreci ve iyi uygulama örneklerinin değerlendirildiği toplantıya Nevşehir Kapadokya Bölgesinden Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş'ta katıldı.

Başkan İbaş yaptığı konuşmasında şunları ifade etti; "Öncelikle tüm Belediye Başkanlarına Kapadokya'dan selam ve sevgilerimi sunuyorum. Türkiye'nin turizm bölgeleri içerisinde, İstanbul ile birlikte Kapadokya olarak pandemi sürecini Çinli turistlerin en çok ziyaret ettiği en büyük risk altındaki bölgelerden birinde girdik. Ama çok şükür bu süreci sağsalim atlattık ve bu süreci en iyi şekilde geçirdik diye düşünüyoruz..." dedi

Avanos Belediyesi olarak bu süreçte neler yapılması gerekiyorsa anında yaptıklarını belirten Başkan İbaş, Bundan sonraki süreçtede edindiğimiz tecrübelerden faydalanacağız. Bu süreçte Yerel yönetimler olarak herzaman halkımızın yanında olduk. Asıl bundan sonraki süreçte yapacaklarımız daha önemli. Malum Koronavirüs salgınına aslındatüm Yerel yönetimler oalrak hazırlıksız yakalandık. Bu yüzdende harcama kalemlerimizde olmayan giderler Belediyelerimiz kasasından çıktı. Yine, Yerel yönetimlerin İller Bankasındaki paylarının düşmeside bizleri önümüzdeki günlerde sıkıntıya sokabileceğini düşünüyorum. Bu yüzden benim istirhamım şudur ki, SSK ve vergi borçlarıyla kamusal borçların belediyelerin üzerinden alınmasını diliyorum. Yeni bir revizyonla bu borç yükünün Belediyelerin üzerinden kaldırılmasını bekliyoruz. Bu konuda Yerel yönetimlerin sesi olarak Belediyeler Birliğine büyük iş düştüğünü düşünüyorum ve gerekli yerlere bu konudaki taleplerimizin yerine ulaşmasını rica ediyorum. Son oalrak bu konuda söz hakkı verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyor tüm Belediye Başkanlarımızada başarılar diliyorum" dedi.

Başkan İbaş, toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Türkiye Belediyeler Birliği Tarafından İç Anadolu Bölgesi’ndeki Belediyelere Yönelik Olarak Düzenlenen “Küresel COVID-19 Sonrası Yeni Normal ve Belediyeler Çevrim İçi Toplantısı”na Telekonferans Yöntemiyle Katılıp Süreç Hakkında Görüş ve Önerilerimizi Paylaştık" dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.