banner461

Buklet Fabrikası ve Hayvan Kasabasında incelemelerde bulundular

AK Parti Nevşehir heyeti, Nevşehir Belediyesi tarafından ilimize kazandırılan Buklet Fabrikası ve Hayvan Kasabasında incelemelerde bulundular.

banner503
Buklet Fabrikası ve Hayvan Kasabasında incelemelerde bulundular
29 Eylül 2020 Salı 17:50

banner143
banner134

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe beraberinde AK Parti İl Başkanı M.Rauf Yanar ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan ile birlikte Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş çatısı altında kuruluş çalışmaları devam eden Buklet Fabrikası ve Hayvan Kasabası’nda incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Rasim Arı, beraberinde Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe ve AK Parti İl Başkanı M.Rauf Yanar ile birlikte ilk olarak Nevşehir Kapalı Pazar Yeri altında kurulacak ve Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş çatısı altında faaliyet gösterecek olan Buklet Fabrikasını gezdi.

Arı, beraberindeki heyete Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Nevşehir’de İstihdamda Sosyal Sorumluluk Adımı (NİSSA)projesi çerçevesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nınSosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) tarafından desteklenen ve İnşaat çalışmaları devam eden fabrika hakkında bilgiler verdi.

 “Nissa” markası ile şampuan, terlik, havlu, duş jeli ve şampuan gibi otellerde kullanılan günlük tüketim ürünlerinin yanı sıra maske ve dezenfektan üretiminin gerçekleştirileceği fabrikanın Ekim ayında faaliyete geçeceğini açıklayan Arı, fabrikada ilk etapta 15 kişinin istihdam edileceğini sonrasında ise bu sayının arttırılacağını söyledi.

Nevşehirli çok sayıda kadına istihdam olanağı sağlayacak olan Buklet Fabrikasının istihdamın yanında şehir ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını vurgulayan Arı, fabrikanın Nevşehir’e hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Başkan Arı ve beraberindeki heyet daha sonra Hayvan Kasabası’na geçti

4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü dolayısıyla hafta sonu düzenlenecek olan program öncesinde burada gerçekleştirilen yeni düzenlemeleri inceleyen Başkan Arı ve beraberindekiler, merkezdeki görevlilerden bilgi aldı.

Hayvan Kasabası içerisinde yapılan düzenlemelerle buranın daha modern bir hale getirildiğini belirten Arı, tüm aileleri çocukları ile birlikte burayı gezmeye davet etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı; "Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızla beraber önce şehrin istihdam merkezi Buklet Fabrikamızı ardından şehrin masumiyet merkezi Hayvan Kasabamızı gezerek çalışmaları yerinde inceledik." dedi.

Buklet Fabrikası ve Hayvan Kasabası gezisi ve incelemelerin ardından açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; Nevşehir İl Başkanımız M.Rauf Yanar, Milletvekilimiz Yücel Menekşe, Belediye Başkanımız Rasim Arı ile beraber önce şehrimizin istihdam merkezi olacak Buklet Fabrikamızı ardından da şehrimizin minik emanetleri Hayvan Kasabamızı gezerek çalışmaları yerinde inceledik." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.