banner461

Çin İle Nevşehir Arasında Uçak Seferleri Başlıyor

Çin’in üst düzey turizm yöneticileri ve beraberindeki Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti.

banner503
Çin İle Nevşehir Arasında Uçak Seferleri Başlıyor
14 Mayıs 2019 Salı 23:55

banner143
banner134

Ziyarette Nevşehir Kalesi etrafındaki yeraltı şehrinin turizme açılması, Çinli heyetin Nevşehir’e yapacağı yatırımlar ve Nevşehir ile Sichuan arasında uçak seferlerinin başlatılması konuları ele alındı.

Onur Air’in davetlisi olarak Türkiye’ye gelen ve Türkiye’deki turizm yatırımları konusunda incelemelerde bulunan Sichuan Eyaleti Turizm ve Yatırım Şirketi Ynt. Krl. Başkan Yrd. ve Genel Müdürü YangChuan, Sermaye Yatırımlar Başkanı XiaHaoperg, Sichuan Eyaleti Turizm ve Yatırım Şirketi Ynt. Krl. Üyesi ZhangZhenyi ile birlikte Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti.

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, İcra Kurulu Üyesi Aydın Kızıltan, Ynt. Krl. Üyesi Fatih Bardakçı’nın da yer aldığı ziyarette Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe ile birlikte Çin heyetine Kapadokya ve Nevşehir hakkında bilgiler verdi.

  Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kapadokya Bölgesinin, tarihi ve doğal güzellikleri ile her yıl 3 milyona yakın turist ağırladığını ifade eden Arı, son yıllarda Çin’den bölgeye artan ilgiden de mutluluk duyduklarını ifade etti.

YATIRIM İÇİN KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİ

Çinli turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Nevşehir’e Çin’den yapılacak her türlü yatırım için desteğe hazır olduklarını vurgulayan Arı: “Şehrimizde yapılacak turizm yatırımları konusunda Çinli dostlarımız ile her türlü işbirliğine hazırız. Amacımız bölgemize ve şehrimize daha fazla yatırımcı çekmek ve istihdama katkı sağlamak. Bu konuda atılacak her türlü adımda Nevşehir Belediyesi yer alacaktır.Bu nedenle Sichuan Eyaletinden bir belediye ile kardeş şehir görüşmelerimiz sürüyor. Bu sayede Çin ile Nevşehir arasındaki dostluk bağlarının ve ticari ilişkilerin daha da güçleneceğine inanıyorum.” dedi.

Sichuan Eyaleti Turizm ve Yatırım Şirketi Ynt. Krl. Başkan Yrd. Ve Genel Müdürü YangChuan ise misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Arı’ya teşekkür etti. Chuan: “Kapadokya bizim uzun yıllardır dikkatimizi çekiyor. Son yıllarda Çin’den Türkiye’ye ve özellikle Kapadokya bölgesine gelen turist sayısı da bir hayli arttı. Bu ilgi nedeniyle Türkiye’ye Sichuan’dan uçak seferleri başlatmayı planladık. Sichuan ile Nevşehir arasındaki uçak seferleri kısa sürede başlayacak. Bu uçuşların Nevşehir’e ve Kapadokya bölgesine gelen Çinli turist sayısında ciddi bir artışa neden olabileceğini düşünüyoruz. Bunun yanı sıra bölgede çok etkilendiğimiz balon uçuşlarını Sichuan’da da gerçekleştirmek istiyoruz. Bölgede turizm yatırımları konusunda da çalışmalarımız var.” dedi.

ÇİN İLE NEVŞEHİR ARASINDA UÇAK SEFERLERİ BAŞLIYOR

Ziyarette konuşan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ise, son yıllarda Nevşehir’in Çinli yatırımcıların ilgisini çeken şehirlerden biri olduğunu belirtti. Çin ile Nevşehir arasında uçak seferlerinin başlamasının buna ciddi bir ivbme kazandıracağını söyleyen Tosun: “Çin’den uçak seferleri düzenleme konusunda THY’dan sonra tek yetkili havayolu şirketiyiz. Bizlerde Çin’den sadece turist getirmek değil yatırımcıları da getirmek istiyoruz. Bu nedenle düzenlenen bu ziyaretin Nevşehir’e ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu

  Belediye Başkanı Arı, daha sonra Sichuan Eyaleti Turizm ve Yatırım Şirketi Ynt. Krl. Başkan Yrd. Ve Genel Müdürü  YangChuan’a ziyaretin anısına çini bir tabak hediye etti.

Çin heyeti Başkan Rasim Arı’yı ziyaretlerinin ardından Nevşehir Belediyesi yetkilileri ile birlikte Nevşehir Kalesi Yeraltı Şehrinde incelemelerde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.