banner461

Derinkuyu Belediyesi zabıta ekiplerinden Kurban Bayramı denetimi

Derinkuyu Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçedeki esnafı denetleyerek maske, sosyal mesafe ve temizlik uyarısı yaptı.

banner503
Derinkuyu Belediyesi zabıta ekiplerinden Kurban Bayramı denetimi
30 Temmuz 2020 Perşembe 00:45

banner143
banner134

Derinkuyu Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gıda işletmelerine yönelik gıda ve hijyen denetim yaptı.  

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy’un talimatı ile belirli periyotlarla yapılan denetimler Kurban Bayramı öncesinde de zabıta amirliğince yapılmıştır.

Derinkuyu Belediyesi, halk sağlığının korunması çerçevesinde Kurban Bayramı öncesi gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini artırdı. Zabıta ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşın geleneksel bayram ikramı tatlı ve şekerleme üretimi yapan ve satan işletmeler tek tek ziyaret edilerek hayırlı işler dileğinde bulunuldu, ardından yasal denetim gerçekleştirildi. Gıdalara yönelik denetimde, satışa sunulan ürünlerin son kullanım tarihleri, ambalaj durumu ve fiyat bilgisi kontrol edildi. Üretim yapılan alanların standardizasyonu ve kullanılan araç ile gereçlerin standartlara uygunluğu kontrol edildi.

Yapılan denetimlerde eksiklikleri bulunan işletmeler uyarılmıştır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.