banner461

Dünyaca ünlü şarkıcı Maher Zain Nevşehir'de...

Lübnan asıllı İsveçli Dünyaca ünlü şarkıcı Maher Zain, Nevşehir Belediyesi tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılmak üzere Nevşehir’e geldi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Maher Zain Nevşehir'de...
15 Temmuz 2019 Pazartesi 19:50

banner143
banner134

Nevşehir Belediyesi tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılmak üzere Nevşehir’e gelen ünlü sunucu Ersin Düzen ve sanatçı Maher Zain Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti.

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Etkinliklerinde sahne alacak olan dünyaca ünlü sanatçı Maher Zain ve gecenin moderetörlüğünü üstlenecek olan TRT Stadyum Programının sunucusu Ersin Düzen akşam saatlerinde Nevşehir’e geldi. Belediye Başkanı Rasim Arı’yı birlikte ziyaret eden Maher Zain ve Ersin Düzen, Arı ile bir süre sohbet etti.

Düzen ve Zain’i Nevşehir’de misafir etmekten dolayı son derece mutlu olduklarını belirten Başkan Arı, tüm Nevşehirlileri Diriliş Meydanı’na davet etti.

Türk halkının terör örgütü FETÖ'ye karşı yazdığı destanın 3. Yılı nedeniyle düzenlenecek olan etkinlikler saat 20,00’da Ziraat Bankası önünde toplanacak olan Nevşehir protokolü ve vatandaşların Diriliş Meydanı’na yürüyüşe geçmesiyle başlayacak.

Yoğun bir katılım ile gerçekleşmesi beklenen yürüyüşün ardından anma etkinlikleri saat 21.00’dan itibaren Diriliş Meydanı’nda devam edecek.

Burada İstiklal Marşımızın hep birlikte söylenmesi ile birlikte tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulacak ve ardından Kuran-ı Kerim okunacak.

Moderatörlüğünü TRT Stadyum programının sunucusu Ersin Düzen’in üstleneceği gecede 15 Temmuz Gazileri yapacakları konuşmalarla Nevşehirlilere o geceyi bir kez daha anlatacak.

15 Temmuz 2016’da vatanı için kanını döken kahraman gazi ve şehitlerin bir kez daha anılacağı gecede ayrıca hain darbe girişimini anlatan kesit ve görüntüler de dev ekrandan yayımlanacak.

Saat 21.30’dan itibaren ünlü sanatçı Dursun Ali Erzincanlı’nın seslendireceği ilahi ve şiirlerin ardından ise saat 22.30’da İngilizce, Arapça ve Türkçe söylediği şarkılarla tanınan Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı Maher Zain sahne alacak.

Tüm Nevşehir halkını etkinliklere davet eden Belediye Başkanı Rasim Arı: “Milli irademize, vatanımıza ve milletimize kast edenlere karşı, canlarını siper ederek tarihimizin altın sayfalarına adlarını kanlarıyla yazdıran aziz şehitlerimizi, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin yıl dönümünde rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Onları acımasızca şehit eden, canlarına kıyan hain terör örgütü FETÖ ve işbirlikçilerini ise unutmamak, unutturmamak ve dünyaya Güçlü Türkiye mesajı vermek tüm hemşehrilerimizi; çoluk-çocuk, genç-yaşlı demeden Diriliş Meydanı’na davet ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz bir kez daha tüm dünyaya gösterelim.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.