banner461

Nevşehir'de 19 Mayıs 1919'dan 19 Mayıs 2019'a 100’üncü yıl coşkusu

Nevşehir'de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı’nın 100.Yıldönümü Törenlerle Kutlandı.

banner503
Nevşehir'de 19 Mayıs 1919'dan 19 Mayıs 2019'a 100’üncü yıl coşkusu
20 Mayıs 2019 Pazartesi 20:00

banner143
banner134

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.Yıldönümü; Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, Saygı duruşu,İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte Bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.

Kortej Yürüyüşü’ nün ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi 2 Nolu Çim Saha’da devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama programı; Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Mustafa Ünlüer’in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından;yarışmada dereceye giren mektupların okunması ve gençlik adına konuşma yapılması ile devam etti.

Daha sonra tören; Halk Oyunları, Jimnastik Gösterisi, TaekWondo Gösterisi, Şiir Okunması, JAKEM Köpek Gösterisi ile devam etti ve sonunda da çeşitli branşlarda dereceye giren sporcu öğrenci ve takımlarınakupa ve madalyaları Vali İlhami Aktaş tarafından takdim edildi.

Törene katılan vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Vali İlhami Aktaş, dereceye giren sporcu öğrencilere başarılarının devamını dileyerek, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kutlama törenine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ile Eşi Songül Aktaş ve oğlu Ahmet Aktaş, CHP Nevşehir Milletvekili Avukat Faruk Sarıaslan, Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve eşi Sevda Bağlı, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdür Vekili Faruk Yaman, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüerdaire müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplam Kuruluşu Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.