banner461

Nevşehir'de magandalar çocuk oyun parkına zarar verdi

Nevşehir'de çocuk oyun ünitelerine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yanık yağ dökülerek zarar verildi.

banner503
Nevşehir'de magandalar çocuk oyun parkına zarar verdi
19 Ekim 2020 Pazartesi 10:40

banner143
banner134

Nevşehir il genelinde ki parklarda bulunan oturma bankları, masalar ve çocuk oyun gruplarına verilen zararlar artık bu kadarınada pes dedirtiyor. Vatandaşlar ise, Parkları kirleten ve zarar verenlere cezai işlem uygulanmasını istiyor.

En son bugün Nevşehir'de ki bir mahallede bulunan çocuk oyun ünitelerine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yanık yağ dökülerek zarar verildi. 

Nevşehir Belediyesi tarafından 2000 Evler Mahallesi'nde çocuklar için yaptırılan İpek Parkı'nda  bulunan kayıklar kimliği belirsiz kişi ve kişilerce yanık yağ dökülerek kullanılmaz hale getirildi. 

Nevşehir Belediyesi'nin çocukların eğlenmesi için yaptırdığı oyun parkına zarar verilmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Çocuklarımızı eğlendirmek için buralara getiriyoruz. İnsanımız bencil. Bunu yapanlar nasıl bir zihniyete sahip anlamış değiliz. 

Bu çocuk parkından ne istiyorlar. Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak cümlesi gerçekten yerinde söylenen bir cümledir. Yazıklar olsun” diye konuştular. 

Öte yandan Mahalle sakini vatandaşlar, Nevşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından oyun parkının temizlenerek tekrardan çocukların kullanımına sunulmasını istediler.

Belediye ne yapsın...

Sadece 2000 Evler Mahallesi İpek Parkı değil maalesef il geneli parkların çoğunluğu gerek sorumsuz gençlerimizce gerekse büyüklerin ergen tavırlarıyla mahvoluyor.

3. Sınıf Toplumda; İnsanlar yerlere çöp atar ve diğerleri buna aldırmaz.

2. Sınıf Toplumda; İnsanlar yerlere çöp atarlar ama bunları toplayanlar vardır.

1. Sınıf Toplumda; İnsanlar yerlere çöp atmaz ama çöp görürlerse alınırlar.

Peki 1. Sınıf Bir Toplum Olmaya Ne Dersiniz ?

Sözün bittiği yerde Nevşehir'deki bir kaç parkdan insanlık dışı iğrenç manzaralar...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.