banner461

Nevşehir'de, Yarıyıl Tatilinde "Haydi Çocuklar Camiye"

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Sömestr tatilinde “Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz” etkinliği düzenlenecek.

Nevşehir'de, Yarıyıl Tatilinde "Haydi Çocuklar Camiye"
16 Ocak 2020 Perşembe 10:27

banner143
banner134

Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerin asli fonksiyonunun ibadethane olmasının yanında, birer eğitim-öğretim mekanı ve sosyal, kültürel faaliyetlerin merkezi olarak kullanılmasını sağlamak amacıyla bir çok hizmet gerçekleştirmektedir. Son yıllarda camilerimizde gerçekleştirilen ihtiyaç odaklı hizmet çeşitliliği artarak devam etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, “okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak” amacıyla 18 Ocak – 01 Şubat 2020 tarihleri arasında uygulanacak “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz”  adlı proje hazırladı.

Ödüllü olan programa öğrencilerin yarıyıl tatilinde cami görevlilerine gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Öğrenciler kayıtlı olduğu camiye günde beş vakit namaza gelerek ve ezber yaparak puan kazanacak olup puan sistemine göre öğrenci sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan, Ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan, çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan almaya hak kazanacaktır. Okul düzeylerine göre kategorize edilen öğrenciler aldıkları en yüksek puana göre sıralanacaktır. Birinci, ikinci ve üçüncü olan çocuklara mahalli imkanlarla ailelerin de katılacağı programda ödül verilecektir.

18 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayan “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz” programı 01 Şubat 2020 tarihinde son bulacak olup 02 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek programla ödüller verilecektir.

Öte yandan Bekdik Mahallesi Muhtarı Kenan Başarır, tüm çocukları yarı yıl tatilinde camiye davet etti.

Bekdik Mahallesi Muhtarı Kenan Başarır; "Mahallemizde 15 gün boyunca vakit namazlarında Mahallemizdeki 1. Etap 2. Etap ve 4. Etaptaki camilerimize giden 15 tatil sonunda Muhtarlığımız tarafından en cok Vakit namazına giden cocuklarımıza HEDİYE verilecektir.. Camideki görevli İmam'a isim yazdıralacaktır" dedi.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.