banner461

Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Teşekkür Ediyor...

Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüleri suçtan uzak tutmak ve sosyal hayata uyum sağlatmak amacı ile 2019 yılında sunulan seminer faaliyetleri ve boş zaman etkinliklerinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne katkıları olan çeşitli il müdürlüklerinde görevli eğitici uzmanlara teşekkür belgesi takdimi yapıldı.

banner503
Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Teşekkür Ediyor...
17 Ocak 2020 Cuma 10:14

banner143
banner134

2019 yılı içerisinde Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında seminer ve boş zaman etkinliği ile 24 farklı konuda toplam 44 adet seminer faaliyeti, 4 adet müze ziyareti ve 4 adet sinema etkinliği düzenlendi. 2019 yılında seminer ve müze faaliyetleri kapsamında toplam 2.020 yükümlüye ulaşıldı. Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı arasında 14.12.2015 tarihinde imzalanan ikili işbirliği protokolü neticesinde il müdürlüklerinde çalışan, konularında uzman eğiticiler  tarafından farklı konularda,yükümlülerde farkındalık uyandırmak amacıyla seminer faaliyetleri tamamlandı.

16 Ocak Perşembe günü saat 14.00’te Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü seminer salonunda düzenlenen programa Cumhuriyet Savcısı Engin DEMİRCİ, Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh KAPLAN, il müdürlüklerinden eğitici uzmanlar ve kurum personelleri katıldı. Program Cumhuriyet Savcısı Engin DEMİRCİ’nin konuşması ile başladı. Cumhuriyet Savcısı Engin DEMİRCİ konuşmasında Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler için seminer faaliyetlerinin önemi üzerinde durdu. Bu sayede yaklaşık 2.000 yükümlüye ulaşıldığı,yükümlü, ailesi ve çevresinde seminer konularında farkındalık ve bilinç oluşturulduğunu dile getirdi. Diğer kamu kurum ve kuruluşundaki eğiticilere teşekkürlerini belirtip konuşmasına son verdi.  Program Cumhuriyet Savcısı Engin DEMİRCİ ve Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh KAPLAN’ın teşekkür belgelerini takdimi sonrasında sonlandırıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.