banner461

Nevşehir tarihinin en kapsamlı denetimi bugün yapılacak

Nevşehir ile birlikte, Bugün yani 6 Ağustos 2020 Perşembe günü 81 İlde, Kontrollü Sosyal Hayat Döneminde "Sağlık İçin, Hepimiz İçin" Mottosu İle En Kapsamlı Koronavirüs Denetimi Yapılacak.

banner503
Nevşehir tarihinin en kapsamlı denetimi bugün yapılacak
05 Ağustos 2020 Çarşamba 23:23

banner143
banner134

Bugün yani 6 Ağustos 2020 Perşembe günü itibariyle Nevşehir il genelinde en kapsamlı denetim yapılacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Koronavirüse karşı Türkiye'de en kapsamlı denetimlerin bugün  yapılacağını duyurdu.

Soylu’nun koronavirüse karşı sıkı bir denetimin yapılacağını açıklamasının ardından Nevşehir il genelinde de geniş kapsamlı bir denetimin yapılması beklenirken, denetimlerin işyerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarını kapsayacağı ve denetimlere Valiler, Kaymakamlar Belediye Başkanları, Esnaf ve Ticaret Odaları Kurum Müdürlerinin katılacağı belirtildi.

Nevşehir il genelinde her yer denetlenecek...

Türkiye'de Tüm Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak... Bu kapsamda Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'de Koronavirüs tedbirlerini yapacağı ziyaretlerle yerinde denetleyecek.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Koronavirüs Denetimleri konulu genelge gönderdi. 

Genelgede, COVID-19 salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.

İçerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği vurgulandı.

Bu çerçevede farklı tarihlerde çıkarılan genelgelerle belirli aralıklarla veya belirli günlerde denetimler yapılması hususunda valilikler talimatlandırıldığı ifade edildi. Gelinen aşamada, son günlerdeki vaka sayıları da gözönünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığının altı çizilen genelgede, bu sebeple ülke genelinde en kapsamlı koronavirüs tedbirleri denetimi yapılacağı belirtildi.  

Bu kapsamda; 

6 Ağustos 2020 Perşembe günü tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk birimlerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN mottosu ile bugüne kadarki en kapsamlı denetim gerçekleştirilecek.

Bu denetimler; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanlarını kapsayacak şekilde planlanacak.

Denetim ekipleri, her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde belirlenecek. 

Denetimler sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere ağırlık verilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.