banner461

Nevşehir’de Seralardan 3. Ürünü Alıyoruz

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Okan YILMAZ,“KOP İdaresi ve İl Özel İdaresi kaynaklı, Sera projelerinin karşılığını vermeye başladığını” belirtti.

Nevşehir’de Seralardan 3. Ürünü Alıyoruz
09 Ekim 2019 Çarşamba 15:55

banner143
banner134

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Okan YILMAZ, “İl Müdürlüğü olarak uzun zamandır ilimiz ekonomisi ve üretimine katkıda bulunmak için daha az maliyetle, daha fazla ve kaliteli ürün yetiştirilmesini sağlamak, ayrıca yerel üreticilerimizin daha fazla pazar payına sahip olabilmesi için Plastik Örtü Sera Projelerimizi artırarak devam ettireceğiz” dedi.

2019 yılı Mart döneminden itibaren KOP İdaresi ve İl Özel İdaresi kaynaklı 26 adet 504 m²sera sahiplerine teslim edilerek, üretim faaliyetlerine başlandığını belirten İl Müdürü Okan YILMAZ “ İlk etepta seralara 1. ürün olarak domates ve salatalık dikimi yapıldı ve 4 ay gibi bir sürede 504 m² alandan 10 ton ürün alındı. İkinci ürün olarak bu gün itibariyle hasadın başladığını ve tahminen Kasım ayı sonuna kadar yine seradan ve 504 m²alandan 5 ton civarında hasadımız olacaktır” dedi.

Kasım sonunda ise ekilecek yeşil soğan ve marul gibi ürünlerle ilk defa Nevşehir’de 3. Ürünün alınacağını belirten YILMAZ, “ Özellikle iklim ve rakım avantajı olan Kızılırmak havzasını, bölgenin en önemli örtü altı yetiştiriciliği merkezi yapmak istediklerini, bu nedenle 2020 yılı için KOP İdaresi ve İl Özel İdaresi kaynaklı 35 adet 504 m²seranın proje aşamasında olduğunu ve çalışmalarının bu hedef doğrultusunda devam ettiğini” belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.