banner461

NTSO’da MEGİP İşbirliği Protokolü İmzalandı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü ve Özel Versa Hastanesi arasında MEGİP işbirliği protokolü imzalandı.

NTSO’da MEGİP İşbirliği Protokolü İmzalandı
13 Eylül 2019 Cuma 17:48

banner143
banner134

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü ve Özel Versa Hastanesi arasında MEGİP işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 8 kişiye mesleki eğitim verilecek.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO), Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) ile Nevşehir Çalışma  ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi kapsamında çalışmalar sürüyor. MEGİP (Mesleki Eğitim Ve Geliştirme Projesi)  toplantısı 13.09.2019 tarihinde Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

NTSO’da düzenlenen toplantıya, NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız,  NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata, İşkur Şube Müdürü Şinasi İnanıcı, NTSO Genel Sekreteri İ. Hakkı Aydoğan, Özel Versa Hastanesi adına Osman Vergiveren katıldı.

Toplantıda açıklama yapan NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız, ” MEGİP İşbirliği Protokolü ile birlikte paydaşlarımızla uyum içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Özel Versa Hastanesi gibi istihdamı destekleyen, büyümenin önünü açan firmalarımızla gurur duyuyoruz.” dedi.

8 kişinin eğitim göreceği mesleki eğitim kursu 135 fiili gün olarak 20 Eylül 2019 tarihinde başlayıp 27 Şubat 2020 tarihinde sona erecektir. Kurs süresi sonunda %60 istihdam garantisiyle en az 5 kişi Özel Versa Hastanesi tarafından kurs süresi kadar istihdam edilecektir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.