banner461

Ortahisar, Cumhuriyet Bayramı'nı Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla kutladı

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabasında Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 97. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

banner15
Ortahisar, Cumhuriyet Bayramı'nı Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla kutladı
29 Ekim 2020 Perşembe 22:31

banner143
banner134

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yılı nedeniyle gerçekleştirilen bayram kutlaması çerçevesinde Ortahisar kasabası'nda her yer 

Ortahisar Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak ve Azerbaycan'a destek için Ortahisar vadilerinde Türk ve Azerbaycan bayrakları açtı. 

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş açıklamasında, "Etkinliğimizde bir yandan Türkiye Cumhuriyeti'mizin kuruluşunun 97. yılını kutlamak, bir yandan da işgal altındaki topraklarını kurtarmak için Ermenistan'a karşı büyük bir mücadele sürdüren Azerbaycanlı kardeşlerimize desteğimizi göstermek istedik. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşun yıl dönümünü kutluyor, Azerbaycanlı kardeşlerimize de Kapadokya'nın merkezi Ortahisar kasabasından saygı sevgi ve dularımızı gönderiyoruz." diye konuştu.

Ortahisar Belediye Başkanı Ateş; "Ortahisarımızın eşsiz vadilerinde; Cumhuriyetimizin 97. yıldönümü anısına ve kardeş Azerbaycan'a destek amacıyla Türk ve Azerbaycan Bayrakları açarak, Ortahisarımızın semalarında ay yıldızlı uçurtmalarımızı uçurduk. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz... " dedi ve ekledi;

Yakında yayınlanacak haritamızla #OrtahisarVadileri
Kızılçukur Vadisi (Ortahisar)
Meskendir Vadisi (Ortahisar)
Balkan Vadisi (Ortahisar)
Üzengi Vadisi (Ortahisar)
Gomeda Vadisi (Ortahisar)
Güllüdere Vadisi (Ortahisar)
Mısırören Vadisi (Ortahisar)
Aşağıdere Vadisi (Ortahisar)
Pancarlık Vadisi (Ortahisar)
Tavşanlı Vadisi (Ortahisar)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.