banner461
banner195

TÜGVA Nevşehir'den Ecdâda Mektup Konulu Yarışma

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Nevşehir İl Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü birimi ortaokullu öğrencilere Ecdâda Mektup konulu yarışma düzenliyor.

TÜGVA Nevşehir'den Ecdâda Mektup Konulu Yarışma
14 Mart 2019 Perşembe 10:56

banner143
banner134

TÜGVA Nevşehir İl Temsilcisi Oğuzhan Alkan ALKAN yaptığı açıklamada; "Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız "Eğitim Protokolü'ne" binaen Nevşehir merkezindeki ortaokullarda bulunan "Medeniyet ve Değerler Kulübü" kapsamında ortaokullu öğrencilerimizin tarihini bilen, okuyan, yazan ve düşünen bireyler olarak yetişmesi 
amacıyla "Ecdâda Mektup" konulu bir yarışma düzenleyeceğiz. Bu yarışmada öğrencilerimizden istediğimiz, kendi cümleleri ile Ecdâda hitap etmeleridir. Amcamız öğrencilerimizin Osmanlı padişahlarını hakkında neler düşünüp, günümüz şartlarında onları nasıl tanıdıklarını öğrenip ve yarışma sonunda öğretmektir.Yarışma sonunda değerlendirilmeler, öğrencilerimizin yazım ve noktalama işaretlerinin kullanımı ifadeleri, anlatımları baz alınarak yapılacaktır. "Herşey Gençlik İçin" sloganıyla başlattığımız çalışmalarda ve "Geçmişini Bilmeyen Geleceğine Yön Veremez" şiarıyla hareket ettiğimiz düşüncesiyle, vakıf bünyemizde bu gibi eğitici ve öğretici faaliyetlere daha çok yer verecek ulaşılmadık genç bırakmayacağız." şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.