banner461

UCLG-MEWA Toplantısında Başkan Rasim Arı’ya Üç Önemli Görev

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Birleşmiş Kentler ve Yerel yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Saymanlığı, Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Kültür ve Turizm Komitesi Eş Başkanlığına seçildi.

UCLG-MEWA Toplantısında Başkan Rasim Arı’ya Üç Önemli Görev
11 Temmuz 2019 Perşembe 13:10

banner143
banner134

UCLG-MEWA’nın2019-2022 dönemi yönetim organları ve UCLG-MEWA komiteleri için Başkanlık Divanı seçimlerinin gerçekleştirildiği toplantı Ürdün'ün başkenti Amman'da gerçekleştiriliyor. Toplantıya Nevşehir Belediye Meclis Üyesi Esat Özaltın ile birlikte katılan Belediye Başkanı Rasim Arı, yerel yönetimler arası çoklu ortaklıkların kurulmasını sağlamak, yerel yönetimlerin değerlerini, amaçlarını korumak ve uluslararası deneyimleri paylaşmak amacıyla kurulan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısında, yapılan seçimlerde üç ayrı göreve seçildi.

Belediye Başkanı Arı UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Saymanı olarak seçilmesinin yanı sıra belediye başkanlarının oyları ile Kültür ve Turizm Komitesi Eş Başkanlığına ve Denetleme Kurulu Başkanlığı görevlerine getirildi.

Seçimin Nevşehir’e Türkiye’ye ve dünya belediyelerine hayırlı olmasını dileyen Başkan Arı, yalnız Türkiye’de değil dünyada marka şehir olma yolunda önemli adımlar atan Nevşehir’in tarihi misyonu ve kültürel zenginliği ile UCLG Dünya Teşkilatı’na katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.