banner461

Ürgüp ve köylerinde arpalar biçiliyor

Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, tarımsal alanlarda bu yılın ilk arpa hasadına başlandığını ifade ederek, “Biçerdöver sürücüleri ve sahipleri ile sıkı bir sözlü uyarı ve anlaşma yaptık.

banner503
Ürgüp ve köylerinde arpalar biçiliyor
28 Temmuz 2020 Salı 09:58

banner143
banner134

Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, tarımsal alanlarda bu yılın ilk arpa hasadına başlandığını ifade ederek, “Biçerdöver sürücüleri ve sahipleri ile sıkı bir sözlü uyarı ve anlaşma yaptık. Arpa hasadında ve biçim işlerinde, mahsulün tabandan işlenmesini, biçerdöverlerin süratli kullanılmamasını ve dane kaybı olabilecek saatlerde de biçim yapılmaması konusunda fikir birliği yaparak, dane kaybının önlenmesi konusunda da anlaştık. Bu yılın bereketli, bol kazançlı, kazasız ve belasız geçmesini temenni ediyorum” dedi. 

Ziraat Odası meclis üyesi olan Ferhat Bozdemir'de kendi tarlasında yetiştirdiği arpayı hasat ettiklerini, verimliliğin maşallah çok güzel olduğunu, üretmekten dolayı mutlu olduğunu, Ülkemiz içinde üretimin artmasının ekonomide güçlenmemize sebep olacağını belirterek bütün üreticilere bereketli bir hasat yılı dilediğini söyledi. 


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.