banner461

Yarışmada dereceye girenlere altın ve Safahat ödülü

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen liseler arası şiir okuma yarışması Nevşehir İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirildi.

banner503
Yarışmada dereceye girenlere altın ve Safahat ödülü
23 Mart 2019 Cumartesi 10:31

banner143
banner134

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen yarışmaya Nevşehir merkez ve İlçelerde şiir okuma yarışmasında birinci olan lise öğrencileri Mehmet Akif Ersoy'un “Çanakkale Şehitlerine” şiirini en güzel şekilde seslendirebilmek için yarıştı.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan yarışmada gençlere hitap eden Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, “Değerli gençler, Çanakkale Ecdadımızın kanlarıyla yazdıkları bir destandır. “Çanakkale Şehitlerine” şiiri de Mehmet Akif Ersoy'un kalemiyle yazdığı bir destandır. Siz şimdi bu destanı ezberleyerek ve yorumlayarak gelecek nesillere taşıyan kahraman ecdadın torunlarısınız. İl veya ilçeleriniz de yapılan yarışmalarda birinci olarak buraya katılmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Komisyonun değerlendirmeleri sonucunda Nevşehir Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Sarıkuzu birinci, Derinkuyu İlçesi Zeliha Ekmekçi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayşegül Topraktepe ikinci, Gülşehir İlçesi 15 Temmuz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sultan Sarıca ve Avanos İlçesi Kalaba Kasabası Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Esmanur Karabulut ise üçüncülüğü paylaştılar.

Dereceye giren öğrencilerden birinci olan yarım altınla, ikinci ve üçüncü olanlar ise çeyrek altınla ödüllendirilirken, yarışmaya katılan diğer öğrencilere de Mehmet Akif Ersoy'un Safahatı hediye edildi.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.