Ah bu sosyal medya ve klavyöşörlük..!!


Mehmet Adem Karadaş

Mehmet Adem Karadaş

Okunma 02 Mart 2021, 22:59

Ah bu sosyal medya ve klavyöşörlük..!!
"Ağzı Olan Konuşuyor, Yazıyor..."
Teknoloji hayatımızın her aşamasında kolaylıklar sağlıyor lakin bir bölümü var ki; o da sosyal medya ve orada yapılan ah şu paylaşımlar ve yorumlar..!
Sanal alemde, sosyal medyada her ağzı olan her aklına geleni yazarken hergün sözde devletler kurup devletler yıkıyorlar ve bu yapılanlar insanların özel hayatlarını, haysiyetlerini, şereflerini ayaklar altına almakla birlikte canlarına bile mal olmaktadır.
Tarihin hiçbir döneminde fitne fesat ve yalan haber bu günümüzdeki kadar hızlı yayılmamış ve insanlar hiç bir zaman bu kadar zarar görmemiştir..!!
Aslı olmayan yalan haberler gerçekmiş gibi lanse ediliyor, haysiyet ve şahsiyet cellatlıkları vicdansızca yapılıyor ve malesef bu yalanlar teyide muhtaç iken anında inanılıp paylaşılıp çoğaltılıyor..!
Bu yapılan kötülüklere ne İslam dini ve nede diğer hak dinlerin hiç birisi izin vermediği gibi insanlık dışı bir davranıştır.
Birde paylaşımlarda yapılan yorumlar var ki aman Allah'ım...!!!
Konuyu bilende yorum yapıyor, bilmeyende.
Tamam yorum yapılsın ama bir şeyi eleştirirken düşünmek ve daha yapıcı ve faydalı hale getirmek için yapılır. Bozucu değil yapıcı bir üslup ile tenkit edip eleştirmek daha faydalı olacaktır.
Bir şey biliyorsan söyle ibret alsınlar, bilmiyorsan başka sayfaya geç ve kendi işine bak..!!!
Hiç kimsenin kimseye hakaret etme hakkı olmadığı gibi, haysiyeti şerefi ve manevi değerleri ile oynamaya ve klavyeşörlük yapmaya hakkı yoktur..
Değerli dostlarım; hayatın her aşamasında ve sanal alemde dikkat etmek zorundayız.
Selam ve dua ile..
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.