banner461

Mustafapaşa'da tarihi eser, tüfek, fişek, uyuşturucu madde ele geçirildi

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa köyünde tarihi eser olarak değerlendirilen 1 adet bileklik, 5 parça metal olduğu değerlendirilen eserler, tüfek, fişekler, uyuşturucu madde ve aparatı ele geçirildi.

banner15
Mustafapaşa'da tarihi eser, tüfek, fişek, uyuşturucu madde ele geçirildi
13 Ocak 2021 Çarşamba 21:31

banner143
banner134

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa köyünde tarihi eser olarak değerlendirilen 1 adet bileklik, 5 parça metal olduğu değerlendirilen eserler, tüfek, fişekler, uyuşturucu madde ve aparatı ele geçirildi. Olayla ilgili olarak, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu Muhalefet Etmek Suçundan 3 Şahsa Adli İşlem Yapıldı.

Edinilen bilgilere göre, Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 12.01.2021 günü Ürgüp-Mustafapaşa Köyünde Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda yapılan aramada;

Tarihi eser olarak değerlendirilen bir adet bileklik, 5 parça metal olduğu değerlendirilen eserler, 1 adet yapımı fişek, 1 adet 7.65 MKE yapımı fişek, 1 adet kurusıkı tabanca mermisi, 1 adet av tüfeği, tüfeğe ait 2 adet fişek, 0,25 gr ağırlığında uyuşturucu olduğu değerlendirilen madde ile 1 adet uyuşturucu madde kullanım aparatı ele geçirilmiş,

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda R.M. isimli şahsa 2863 SKM kapsamında Adli işlem yapılmış, ele geçirilen materyaller hakkında Müze Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılmış R.M. isimli şahsa  “6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet Etmek” suçundan, M.Ç.M. isimli şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçlarından işlem yapılmak üzere, ele geçirilen tüfek, fişekler, uyuşturucu madde ve aparatı ile birlikte Ürgüp İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerine teslim edilmiştir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.